AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten CHP açıklaması
DHA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Türkiye'nin Azerbaycan'a silah yardımı yaptığını ve cihatçı grupları yönlendirdiğini iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'e tepki gösterdi.

Ömer Çelik paylaşımında, dış politikadan sorumlu Çeviköz’ün açıklamalarını şiddetle kınadıklarını vurguladı.

"ERMENİSTAN'IN YALANLARINI AYNI CÜMLELERLE CHP'DEN DUYUYORUZ"

Paylaşımın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

"Bu açıklama Türkiye karşıtı ahlak dışı bir provokasyondur. Ermenistan’ın Dışişleri Bakanı ve Moskova Büyükelçisi tarafından dile getirilen bu yalanların maksadı bellidir. CHP sözcüsünün eş zamanlı olarak bu yalanları ifade etmesi manidardır.

Ermenistan tarafı bu yalanları Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışmasının önünü kesmek için üretiyor. Ermenistan tarafı bu yalanları Türkiye düşmanlığı yapmak için üretiyor. Ermenistan’ın yalanlarını aynı cümlelerle CHP’den duyuyoruz. Bu benzerlik utanç vericidir.

"TÜRKİYE AZERBAYCAN DAYANIŞMASI CHP'Yİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR"

Türkiye düşmanlarının ürettiği provokasyonları sürekli CHP’nin sahiplenmesi son yanlıştır. Bu açıklamayı yaparken hadi geçmişinizi silip bir kenara attınız; Asala tarafından şehit edilen meslektaşlarınızı da mı hiç hatırlamadınız, onların aziz hatırasından hiç mi utanmadınız...

Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışması Ermenistan’ı rahatsız ediyor ve Türkiye hakkında yalan üretiyorlar. Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışmasından CHP niye rahatsız oluyor ve Ermenistan’ın ürettiği yalanlara sahip çıkıyorlar?

"TÜRKİYE SONUNA KADAR AZERBAYCAN'IN YANINDA"

Türkiye’nin bu konudaki pusulası Azerbaycan’la sonuna kadar dayanışmadır. CHP’nin pusulasını şaşırdığına, mihengini kaybettiğine, Türkiye’nin ve dostlarının sevinmesine üzülüp, düşmanlarının sevincine ortak olduğuna her geçen gün başka bir vesileyle yeniden tanıklık ediyoruz.

Türkiye sonuna kadar Azerbaycan’ın yanındadır. Cumhurbaşkanımız bu konudaki kararlılığımızı dün de net bir şekilde ifade etmiştir. CHP yönetiminin Ermenistan’ın sözlerine destek vermesini milletimiz en iyi şekilde değerlendirecektir."

CHP'Lİ ÇEVİKÖZ NE DEMİŞTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Habertürk canlı yayınında, ""Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." ifadelerini kullanmıştı.

Ünal Çeviköz kimdir?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'den Azerbaycan provakasyonu VİDEO

Ahmet Ünal Çeviköz kimdir?

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)