AK Parti'nin asker kökenli vekili: Vatan hainine ağlamam

AK Parti'nin asker kökenli vekili: Vatan hainine ağlamam

Başbakan Erdoğan'ın, Diyarbakır Emniyet müdürünü eleştiren açıklamasının ardından iktidar partisindeki hava döndü. ‘'Dağda ölen teröriste ağlamıyorsanız, insan değilsiniz'' diyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e İstanbul milletvekili ve emekli Tümgeneral Şirin Ünal'dan da tepki geldi. Ünal ‘' Ben vatana ihanet eden insanlara ağlamam'' dedi.

HERKES EKMEĞİNİ YEDİĞİ VATANA SADAKAT GÖSTERMELİ

Gazeteport'un haberine göre, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç başta olmak üzere Emniyet Müdürü Güven'în açıklamalarına bazı AKP'lilerden olumlu yanıt gelirken AKP milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Başkan yardımcısı Ünal, ‘'Ben bu sözlere katılmıyorum'' dedi. TBMM kulisinde gazetecilere bu sözleri değerlendiren iktidar partisi milletvekilleri olumlu görüş bildirirken, Şirin Ünal ise, ‘'Herkes, ekmeğini yediği, suyunu içtiği bu vatana sadakat göstermeli'' diyerek Güven'e sert çıktı.

ERDOĞAN DA SERT ÇIKMIŞTI

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın aksine Başbakan Erdoğan, Emniyet müdürünü sert biçimde eleştirdi ve ‘'Elinde silah olan, kan döken, can alan, tehditi yöntem olarak benimsemiş hiçbir kimseye müsammamız olamaz. Eline silah alan kişileri iyi çocuklardı diye nitelendiren anlayışa hiç bir zaman prim vermeyiz. Biz hiçbir eli silahlı katille ağlamadık, ağlamayacağız da. Siyaseti siyasetçiler yapsın. Evlatlarımızı ketleden teröristler için ağlamayız. Analarımızın gözyaşlarına kimse gözyaşı eklemesin'' dedi.

BAHÇELİ: AĞLAMADAN SORUMLU EMNİYET MÜDÜRÜ

MHP lideri Devlet Bahçeli ise, Emniyet Müdürü Güven'in görevden alınmasını isterken, Grup Başkanvekili Oktay Vural da ‘'Şimdi ağlamaktan sorumlu bir emniyet müdürü de var. Teröriste ağlamayan insan değilmiş, psikolog musun sen, nesin ya? Bir terörist gördüğünde, 'İleride ağlarım bunun için o yüzden öldürmeyeyim mi' diyeceksin ?” açıklamasını yapmıştı.