Euro
15.1475
0.55%
Dolar
13.3184
0.09%
Altın
759.7
-0.21%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
770.690
1.79%
9ºC
İstanbul
Güneşli 9 C

  Albayrak: Bankaların verdikleri taahhütlerin takipçisiyiz

  Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Aykırı uygulamayla karşılaşan vatandaşlar, BDDK şikayet hatlarına durumu aktarabilir" dedi.
  • AA & Ensonhaber
  • 26.03.2020 - 09:44
  Albayrak: Bankaların verdikleri taahhütlerin takipçisiyiz

  Kamu bankaları, müşterilerinin salgın sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla destek paketlerini devreye aldı.

  Buna göre; taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin ödemeleri ötelenecek, kredi ödemelerine ek süre verilecek.

  "VERİLEN TAAHHÜTLERİ TAKİP EDİYORUZ"

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

  Bakan Albayrak, paylaşımında, "Bankaların, iş dünyamıza ve vatandaşlarımıza verdikleri dayanışma taahhütlerinin takipçisiyiz. Taahhütlere aykırı uygulamayla karşılaşan vatandaşlar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun şikayet hatlarına durumu aktarabilir." ifadelerini kullandı.

  Albayrak: Bankaların verdikleri taahhütlerin takipçisiyiz #1

  BDDK ÜZERİNDEN ŞİKAYET

  Bakan Albayrak'ın paylaşımında yer alan görselde, koronavirüs ile mücadelede bankalar tarafından verilen destek taahhütlerine aykırı tespit eden vatandaşların, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) iletişim kanallarına başvuru yaparak bilgi edinebileceği, durumlarını ileterek hızla çözüme ulaşabileceği belirtildi.

  Albayrak: Bankaların verdikleri taahhütlerin takipçisiyiz #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir