Euro
10.2124
1.02%
Dolar
8.3551
0.52%
Altın
502.45
0.7%
Borsa
1.46
0.37%
Bitcoin
362.859
-3.44%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Ali İsmail Korkmaz davasında tepki çeken savunma

  Ali İsmail Korkmaz davasında tepki çeken savunma

  Bugün karara bağlanan Ali İsmail Korkmaz davasında 10 yıl 10 ay hapis cezası alan Mevlüt Saldoğan, karardan önce tepki çeken bir açıklama yaptı.
  • 21.01.2015 - 11:19

  Karara bağlanan Ali İsmail Korkmaz davasında 10 yıl 10 ay hapis cezası alan tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan, tedavi gördüğü Ankara Numune Hastanesinden telekonferans yöntemiyle duruşmaya katıldı.

  Tedavi gördüğü Ankara Numune Hastanesinden telekonferans yöntemiyle duruşmaya katılan tutuklu sanık polis memuru Mevlüt Saldoğan'a mahkeme hakimi 'geçmiş olsun' dileğini ilettikten sonra son sözlerini sordu.

  Ali İsmail Korkmaz davasında tepki çeken savunma #1

  SALDOĞAN'DAN TEPKİ ÇEKEN SAVUNMA

  Saldoğan, bugüne kadar darp ettiği kişinin Ali İsmail Korkmaz olup olmadığının yüzde 100 net bir şekilde tespit edilemediğini öne sürerek, şunları kaydetti:

  "Sadece sözde tanık Semih Berkay Yapıcı'nın ekşi sözlük isimli bir internet sitesinde devlete, millete, polise kin ve nefret dolu yazısından oradaki kişi Ali İsmail Korkmaz olarak yorumlanmıştır. Bu şahıs 6 değişik ifade vermiştir. Burada çelişkilerle dolu 6 ifadesini de kabul ettiniz. Sanığın lehine ve aleyhine delil toplamakla görevli cumhuriyet savcısı susmuş, avukatlar da esen rüzgara göre bu şahsı yönlendirerek ifade verdirmişlerdir. Benim zor kullandığım şahıs Ali İsmail olsaydı o saatlerde beyin kanaması geçiriyor olması lazımdı. Ali İsmail 18-20 saat sonra beyin kanaması geçirmiştir. Gezi olayı darbe girişimi miydi, değil miydi? Demokratik hak girişimiyse devletin malına kast etmek, polisine, ambulansına zarar vermek hangi yasada belirtilmiştir. Bunun demokratik bir hak kullanımı olmadığı ortadır. Sizin vicdanınıza bırakıyorum."

  Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü an - Video

  "GERÇEK KATİL TEŞKİLATIM DEĞİL"

  Saldoğan, "Gerçek katil benim teşkilatımda değil o sanık sandalyesinde oturan arkadaşlarımın arasında değil. Öldürecek kadar cesareti olmayanlar, bu güzelim gençleri sokağa düşürenler asıl katillerdir" dedi.

  Yıllarca namusuyla bu ülkede görev yaptığını dile getiren Saldoğan, "Ben kimseyi kasten yaralama, öldürme kastıyla hareket etmedim. Bir polis memurunun mesleğe atılırken yaptığı yemine sadık kalarak, amirlerimin emirlerini yerine getirerek ben de zor kullanma yetkimi kullandım. Telsiz konuşmalarını biliyorsunuz, Allah rızası için lütfen buna göre değerlendirin" diye konuştu.

  BAŞKAN, SALDOĞAN'IN SESİNİ KISTI

  Savunması sırasında Emel Korkmaz ve salondaki avukatlar Saldoğan'a tepki gösterdi. Salondaki bazı avukatlar, mahkeme başkanına yönelik, "Tahrik edici bir konuşma yapıyor. Orada neden duruyorsun, müdahale etsene" dedi.

  Mahkeme başkanı ise yaptığı uyarılara rağmen Saldoğan'ın savunmasını bitirmemesi üzerine bağlantının sesini kesti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir