Euro
15.4749
0.30%
Dolar
13.5466
0.20%
Altın
792.8030
0.40%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
581.778
-0.43%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C
  Altaylı: Türkiye güçlenmesin diye PKK'yı gazlıyorlar

  Altaylı: Türkiye güçlenmesin diye PKK'yı gazlıyorlar

  Fatih Altaylı: Oslo'yu sızdırdılar, bir iki bomba patlattılar. Üstüne Uludere'yi yaptırdılar
  • 16.08.2012 - 14:03

  Altaylı: Türkiye güçlenmesin diye PKK yı gazlıyorlar #1

  ENSONHABER.com DETAY HABER   Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Didem Yılmaz Arslan'la gündemi değerlendirdi. "PKK bir ulus bilinci oluşturmaya çalışıyor" diyen Altaylı, "PKK ilkesel olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin ilkelerine uygun hareket ediyor. PKK kemalist bir yaklaşım içerisinde." dedi.

  PKK HÜSEYİN AYGÜN'Ü BÖLÜCÜLÜKLE SUÇLAYABİLİR

  Hüseyin Aygün'ün serbest kalması üzerine konuşan Altaylı, "PKK'nın Hüseyin Aygün'ü suçlaması ancak bölücülük olabilirdi. Niye? Çünkü Aygün PKK'yı bu yönde eleştirdi ve zazaları etnik Kürt milletçiliğinin dışına çıkardı. 'Biz sizden değiliz 'dedi." Altaylı bu durumun PKK'yı rahatsız ettiğini söyledi.

  TERÖRÜN ARTMA SEBEBİ OSLO GÖRÜŞMELERİNİN SIZMASI

  Türkiye'de PKK terörünün yeniden hortlamasına sebep olarak Oslo görüşmelerinin sızdırılmasını gösteren Altaylı, bu durumun Türkiye'nin daha da güçlenmesini isteyen güçlerin bir oyunu olduğunu söyledi. "Türkiye iç sıkıntılarını bitirirse çok güçlü olacak ve başa bela olacak. Dediler ki Türkiye çok güçlü olmasın. Ne yapalım orada başka bir devlet olsun güçlü olma ihtimali olmayan bir devlet olsun biz de ona Kürdistan diyelim dediler. Türkiye'nin terör sorununun çözümü için adım atanlar aynı şekilde bu hamleleri kesmek için harekete geçtiler. Oslo görüşmelerini sızdıralım bu görüşmeler kesilir  biz de PKK'yı biraz azdırırsak Kürt sorunu içinden çıkılmaz bir hal alır dediler."

  İŞTE ALTAYLI'NIN AÇIKLAMALARI


  Görüş Bildir