Euro
15.3343
0.11%
Dolar
13.5404
0.08%
Altın
789.7260
0.03%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
577.383
0.35%
2ºC
İstanbul
Bulutlu 2 C
  Altaylı'dan türbanlı öğrencilere hakaret savunması

  Altaylı'dan türbanlı öğrencilere hakaret savunması

  Meclis Darbe Komisyonu gazeteci Fatih Altaylı'yı dinledi.
  • 17.10.2012 - 18:31

  Altaylı dan türbanlı öğrencilere hakaret savunması #1

  TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'na 28 Şubat post-modern darbesine ilişkin bilgi veren Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Milli Güvenlik Kurulu'nun yapısı değişmediği sürece darbe ihtimalinin her zaman olacağını söyledi.

  "YANIMDA OLSAYDILAR DÖVERDİM"

  Altaylı, 1999 yılında Radyo D'de türbanlı öğrencileri için ağır hakaret içeren sözlerine ilişkin, o dönemde Gölcük depremi olduğunu ve bir grup başörtülünün '7.4 yetmedi' pankartını açmasına çok sinirlendiğini söyledi. Az bile söylediğini ifade eden Altaylı, "Yanımda olsaydılar döverdim" dedi. Altaylı, o depremde birçok tanıdığı insanı kaybettiğini bu nedenle o sözleri söylediğini ifade etti.

  FATİH ALTAYLI NE DEMİŞTİ?

  Radyo D'de yaptığı Bab-ı Ali Yokuşu isimli programda gazete haberlerini okuyan Fatih Altaylı, Hürriyet gazetesinin manşetini okuduğu sırada Marmara Üniversitesi önünde bekleyen başörtülü öğrencilerle ilgili, "Bir kadın var orada (Hürriyet gazetesinin manşetinde yer alan başörtülü öğrenciyi kastederek) kadın olduğunu da hiç zannetmiyorum. Bu büyük ihtimalle bir fa.... Bir pankart açmış, öğrenci değil o, buraya getirilmiş bir fa.... Üniversite önünde eylem yapanların arasında bakıyorum da öğrenci yoktur. Belki bir iki tane. Bunlar kevaşe kevaşe. Toplanmışlar oraya ellerinde '7.4 yetmedi mi?' pankartı. Bunlar şeytana tapanlar. Satanistler ve şeytanla işbirliği halinde oraya toplanmışlar. Bunları odunla döveceksin. Zaman zaman kimi askerlerin gereksiz çıkışlar yaptıklarını düşünürdüm ama bunlar hiç gereksiz değilmiş. Bu aşağılık köpek sürüsüne az bile yaptıkları. Bunlara daha örgütlü çıkışlar yapmak lazım. Bunlara balans ayarı lazım; balans ayarı. Bunları takacaksınız rot balans makinesine döndüre döndüre balans yapacaksınız; fahişeler, şerefsizler, satanistler" ifadelerini kullanmıştı.


  Görüş Bildir