Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C
  Altın Portakal'da prezervatif davası

  Altın Portakal'da prezervatif davası

  AKSAV yöneticilerinin eskort kızlarla birlikte olduğu, prezarvatif ücretini bile vakfa fatura ettikleri öne sürüldü..
  • 07.01.2013 - 07:59
  Altın Portakal'da prezervatif davası

  Altın Portakal da prezervatif davası #1

  Altın Portakal Film Festivali'ni düzenleyen AKSAV yöneticilerinin İstanbul'da birlikte oldukları kadınların otel, içki, yemek ve prezervatif paralarını vakfa fatura ettikleri iddiasıyla dava açıldı

  Antalya'da Kemal A.B. adlı bir vatandaş Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'a, İçişleri Bakanlığı ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir ihbar mektubu gönderdi. Mektupta, AKSAV Genel Müdür Vekili Göksel K., Genel Müdür Yardımcısı Birol K. ile AKSAV İcra Kurulu üyesi Hüseyin Ş., görevli olarak gittikleri İstanbul'da konakladıkları otelde çok fazla miktarda harcama yaptıkları, hatta otel odasında kondom satın alıp, bunu da AKSAV'a fatura ettikleri, otele sevgililerin ve sevgililerinin annelerinin de geldiği ve bunların parasının AKSAV tarafından ödendiği, Başkan Akaydın'dan bu rezalete 'dur' demesinin beklendiği yazıldı.

  VAKFA FATURA EDİLMİŞ

  Kemal A.B., bu iddiaları araştırmak üzere Başkan Akaydın tarafından AKSAV'a gönderilen bir kişinin de 'yemlenip, hovardalık ettirilip, sonra da tehdit edildiğini' öne sürerek, bu sayede olayın üstünün kapatıldığını iddia etti.

  İhbar mektubunun bir suretinin cumhuriyet savcılığına ulaşması üzerine, iddialar araştırıldı ve Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'de dava açıldı.

  FESTİVAL ÇALIŞMALARI İÇİN İSTANBUL'A GİTTİLER

  Davanın iddianamesinde, Göksel K., Hüseyin Ş. ve Birol K.'nın geçen yıl festival çalışmaları için gittikleri İstanbul'da konakladıkları otelde beraber oldukları Rus, Ukraynalı ve Türk kadınlarla aynı odada kaldıkları, içtikleri içki, mini bar ve diğer ekstra giderlerinin AKSAV tarafından karşılandığı, hatta bu kişilerin kadınlarla cinsel birliktelikleri sırasında kullandıkları prezervatiflerin bile vakıf tarafından ödendiği kaydedildi.

  Faturanın 24 bin 56 lirayı bulduğu da iddianamede yer aldı. Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal, bir dönem AKSAV Muhasebe ve Personel İşleri Departmanı'nda çalışan D.B.'nin ifadesine başvurdu.

  FATURALAR ŞİŞİRİLDİ

  D.B., otelden alınan faturaların şişirildiğini anladığını belirterek, "Otel yöneticileriyle görüşerek, fazladan kesilen 8 bin lirayı vakıf borcundan mahsup ettirdim" dedi.

  "İHBARCI İLE YÜZLEŞMEK İSTİYORUM"

  AKSAV İcra Kurulu üyesi Hüseyin Ş. savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, "1994'ten bu yana Antalya Altın Portakal Film festivali organizasyonlarının başındayım. İhbar mektubunu gönderen Kemal A.B. ile yüzleşmek istiyorum" dedi. Birol. K. ile Göksel K. da iddiaları reddetti.

  Görüş Bildir