Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.581
-0.22%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C
  Amerika'dan IŞİD'e çok ağır darbe İZLE

  Amerika'dan IŞİD'e çok ağır darbe İZLE

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), dün koalisyon güçlerinin, Suriye ve Irak'ta terör örgütü IŞİD hedeflerine 9 yeni hava saldırısı daha düzenlediğini açıkladı.
  • 13.10.2014 - 09:52

  16 Eylülden beri saldırı altındaki Kobani'ye düzenlenen bombardımanda bugüne kadarki en şiddetli patlamalar yaşandı.

  IŞİD'İN SİLAHLARI SUSTURULDU

  Patlayan bombaların etkisi Suruç'ta da hissedilirken IŞİD gün boyu sessizliğe büründü. CENTCOM tarafından yapılan açıklamada, ABD ordusu ve ortak ulusların güçlerinin dün IŞİD'in Suriye'deki hedeflerine, bombardıman ve savaş uçaklarıyla 4, yine dün Irak'taki hedeflere de saldırı uçağı ve insansız hava araçlarıyla 5 saldırı düzenlediği belirtildi.

  Amerika dan IŞİD e çok ağır darbe İZLE #1

  Amerika'dan IŞİD'e çok ağır darbe İZLE

  KOBANİ'DE 3 SALDIRI

  Suriye'de Rakka'nın kuzeybatısındaki saldırıda IŞİD'in kullandığı silahlı araç yerleşkesinin imha edildiği bildirildi. Kobani (Ayn el-Arap) kentindeki 3 saldırıda ise örgütün bir muharebe mevzisinin ve konaklama alanının yok edildiği kaydedildi.

  YPG İLK KEZ SALDIRIYA GEÇEBİLDİ

  IŞİD saldırıları başladığı günden beri ilk kez savunma pozisyonundan saldırıya geçtiklerini söyleyen Kobani Dışişleri Bakanı İbrahim Kürdo, ‘‘Bu sabah yapılan hava bombardımanı IŞİD'e büyük hasar verdi. Hem cephaneleri ve ağır silahları vuruldu, hem de çok kayıp verdiler. Biz de bugün itibariyle saldırıya geçtik" şeklinde konuştu.

  Amerika dan IŞİD e çok ağır darbe İZLE #2

  YPG'LİLER, 30 IŞiD'LİYİ ESİR ALDI

  Öte yandan çatışmaların güneyde şiddetlendiği Kobani'nin batısında dün öğleden sonra YPG tarafından esir alınan yaklaşık 30 IŞİD üyesi görüntülendi. Tek sıra halinde yürütülen IŞİD mensupları daha sonra bir binanın duvarının dibine götürülüp buraya oturtuldu. Kısa bir süre sonra da kent merkezinden gelen bir grup YPG'lin, esir alınan IŞİD militanlarını bir binaya soktukları görüldü.

  Amerika dan IŞİD e çok ağır darbe İZLE #3KENDİ VERDİKLERİ HARİTAYLA BOMBALANDILAR

  Kobani sokaklarında olduklarını belirttikleri görüntüleri kendi çizdikleri bir haritayla birlikte yayınlayan IŞİD militanları dün bu bilgiler ışığında ABD ve koalisyon uçakları tarafından vuruldu, YPG ilk kez saldırıya geçti.


  Görüş Bildir