Petrol
76.17
0.03%
Euro
19.6946
0.04%
Dolar
18.6471
0.05%
Altın
1.073
0.16%
Borsa
4918
1.28%
Bitcoin
324.833
2.15%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C
  Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu

  Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu

  13 gündür aranan kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı'nın cesedinin Trabzon'un Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti'nin içerisinde bulunduğunu, Trabzon Valiliği duyurdu.
  • İHA
  • 23.05.2019 - 14:20
  • Güncelleme : 23.05.2019 - 14:20

  Bayburt-Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken, üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen Anadolu Ajansı muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın cansız bedeni bulundu.

  KAMERASI, FOTOĞRAF MAKİNESİ VE AYAKKABISI BULUNMUŞTU

  Uçurumdan düşerek kaybolan kayıp gazeteciyi bulmak için 13 gündür sürdürülen çalışmalarda şu ana kadar kamerası, fotoğraf makinesi ve dere kenarında ayakkabısına ulaşılmıştı.

  Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu #1

  13 GÜNDÜR ARANIYORDU

  Abdülkadir Nişancı'yı bulmak için Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Trabzon AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), UMKE ve AKUT ekipleri ile Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na bağlı su altı arama kurtarma timleri 13 gündür derelerde, derin vadilerde, şelalelerde, göletlerde arama çalışması yürütüyordu.

  Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu #2

  İKİ JANDARMA ŞEHİT OLMUŞTU

  Arama çalışmaları sırasında iki jandarma arama kurtarma görevlisi de akıntıya kapılarak şehit olmuştu. Bu çalışmaların yanı sıra İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ), Bayburt İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri de Derebaşı Deresi'ne su taşıyan iki derenin önüne bent çekerek suyu başka bir dere yatağına borular içerisinde motorlarla pompalayıp, Derebaşı Deresi'nin debisini düşürmeye çalışıyordu.

  Kayıp gazetecinin cenazesi 13. gününde bulundu

  Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu #3

  TRABZON VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

  Kayıp gazetecinin cansız bedeninin, arama çalışmalarının 13'üncü gününde Trabzon'un Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti'nin içerisinde arama çalışmaları sırasında gölete çekilen ağa takıldığı havadan drone ile görülürken, Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada cesedin kayıp gazeteciye ait olduğu bildirildi.

  Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu #4

  Anadolu Ajansı muhabirinin cansız bedeni bulundu #5

  AA muhabiri Nişancı'yı arama çalışmaları VİDEO


  Görüş Bildir