Petrol
97.56
0.94%
Euro
18.3692
0.39%
Dolar
17.9418
-0.04%
Altın
1.034
0.33%
Borsa
2789
0.00%
Bitcoin
421.754
-2.44%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Anadolu Ajansı'ndan bayram albümü: Kabinenin çocuk yüzü

  Anadolu Ajansı'ndan bayram albümü: Kabinenin çocuk yüzü

  Anadolu Ajansı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, "Siyasilerin Çocukluk Fotoğrafları", "81 İlden 81 Çocuk" ve "Suriyeli Çocuklar" fotoğraf seçkileri ile kutlayacak.
  • 22.04.2014 - 12:21

  Anadolu Ajansı ndan bayram albümü: Kabinenin çocuk yüzü #1

  Anadolu Ajansı (AA), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay ile bazı bakanların çocukluk fotoğraflarını, "Türkiye'yi Yöneten Siyasetçilerin Çocukluk Fotoğrafları" başlıklı seçkide paylaştı. Fotoğraf seçkisinde, hayatını anlatan "Usta'nın Hikayesi" adlı belgeselde çocukluğunda "hareketli olduğunu, sokaklarda çelik çomak, uzun eşek ve yakartop, evde ise dama, dokuz taş gibi oyunlar oynadığını, kandillerde kule oluşturup ateş yaktıklarını, Rize'de çay ve fındık topladığını" dile getiren Başbakan Erdoğan'a ait kareler yer alıyor.

  Anadolu Ajansı ndan bayram albümü: Kabinenin çocuk yüzü #2

  ALBÜMDE BAKAN FOTOĞRAFLARI DA VAR

  Başbakan yardımcılarından Babacan'ın yöresel kıyafetli fotoğrafının yanı sıra Arınç ile Atalay'ın beyaz yakalı önlükleriyle çekilmiş fotoğraflar da bulunuyor. Fotoğraflarda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da okul önlükleriyle görülüyor.

  Kabinenin çocuk yüzü

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin bahçe içinde, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin ailesiyle yer aldığı karelerin yanı sıra Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın çocukluk ve gençlik hallerini de görmek mümkün.

  Anadolu Ajansı ndan bayram albümü: Kabinenin çocuk yüzü #3

  SURİYELİ ÇOCUKLAR BAYRAMLARINDAN HABERSİZ

  Ülkelerinde üç yıldır süren iç savaş dolayısıyla Suriyeli çocuklar, bu yıl da Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan'ı bayram sevinciyle kutlayamıyor. Arşivden derlenen 23 fotoğraf, bombaların yıktığı binalar arasındaki çocuklar, ölen yakınlarına ağlayan, çatışmalarda yaralanan çocuklar ile sınırdan Türkiye'ye geçen Suriyeli aileler ve çadırkentlerden yaşam kesitlerini yansıtıyor.

  81 İLDEN 81 ÇOCUK

  TBMM'nin, 1920 yılında açılmasıyla kutlanmaya başlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl Meclis çatısı altında Türkiye'nin mozaiği çocuklarla yansıtılacak. AA arşivinden her ili temsilen seçilen bir fotoğraftan oluşan "81 İlden 81 Çocuk" başlıklı multimedya, hem meclis ekranlarında hemde TBMM TV'de gün boyu gösterilecek. İllerin iklim, coğrafya, geçim kaynakları, tarihi eserleri, kültürel özelliklerini ve gündelik yaşamlarını çocuklarla yansıtan fotoğraflarda, Edirne'nin Kakava Şenliklerinden Van'ın karlı yollarına, Şanlıurfa'nın pamuk tarlalarından Pamukkale'nin travertenlerine birbirinden ilginç kareler yer alıyor. Seçki'de İstanbul'u temsilen ise Atatürk ile manevi kızı Ülkü Adatepe'nin bir karesi bulunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir