Petrol
111
0.20%
Euro
17.317
1.65%
Dolar
16.1132
1.18%
Altın
966.66
1.88%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.360
-0.02%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Ankara saldırganlarının Gaziosmanpaşa'da kaldıkları ev

  Ankara'daki katliamın failleri PKK'lı Seher Çağla Demir ve Özgür Ünsal'ın Gaziosmanpaşa'da kaldıkları ev ortaya çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 16.03.2016 - 08:53
  Ankara saldırganlarının Gaziosmanpaşa'da kaldıkları ev

  Kızılay’da gerçekleştirilen bombalı saldırının faili PKK’lı Seher Çağla Demir ve olay anında yanında yer aldığı düşünülen Özgür Ünsal’ın, Gaziosmanpaşa’daki evi kısa süre için kiraladıkları ortaya çıktı. İki teröristin apartmandakilerle iletişim kurmadıkları anlaşıldı.

  Ankara saldırganlarının Gaziosmanpaşa da kaldıkları ev #1

  ARACI DA BU SÜREÇTE KULLANDILAR

  Teröristlerin, eylemden önce Ankara Gaziosmanpaşa’daki bir evi kiraladıkları ve saldırıda kullanan aracı da bu süreçte kullandıkları ortaya çıktı. Güvenpark’ta bombalı aracı patlatan Demir ile olay anında yanında yer aldığı düşünülen erkek terörist Ünsal’ın eylem öncesinde kaldıkları yere Milliyet ulaştı.

  15 GÜN ÖNCE KİRALADILAR

  Bombalı eylemi birlikte gerçekleştirdikleri düşünülen Çelik ve Ünsal’ın olaydan 15 gün önce Gaziosmanpaşa Boyabat Sokağı’ndaki bir apartmanda bahçe katında bir ev kiraladıkları ortaya çıktı. Eve giriş ve çıkışları sadece buradan sağladıkları öğrenilen teröristlerin apartman giriş ve çıkışını hiç kullanmadıkları, 500 TL’lik evi de kısa süreliğine eşyalı olarak bin 400 liraya kiraladıkları belirtildi. Teröristlerin bu yüzden apartman sakinleri tarafından fark edilmedikleri belirtildi.

  Ankara saldırganlarının Gaziosmanpaşa da kaldıkları ev #2

  DÜZGÜN TÜRKÇESİ VARDI

  Demir’in evden çok çıkmadığı, alışverişi Ünsal’ın yaptığı belirtildi. Mahalledeki esnaf da emniyetin gösterdiği fotoğraflardan Ünsal’ı teşhis etti. Uyuşturucudan sabıkası olan Ünsal’ın alışveriş yaparken akıcı ve düzgün bir Türkçe’yle konuştuğu ve çok rahat gözüktüğü ifade edildi.

  "PASTANE AÇACAĞIM" DEDİ

  Ünsal’ın berberde tıraş olurken, Edirne Keşanlı olduğunu anlattığı, saçlarını 3 numara kestirdiği kaydedildi. Kuaför çalışanı Emre Bike, Ünsal’ın Demir için “kız kardeşim” dediğini ve “Buraya kız kardeşimle birlikte geldik. İşlek bir yerde güzel bir pastane açacağım. Kızılay’da keşif yapacağım” ifadelerini kullandığını söyledi. Kendisinin Cebeci tarafında pastane dükkanı açabileceğini, orada üniversiteli gençlerin bulunduğunu ve iyi iş yapacağını söylemesi üzerine Ünsal’ın kendisine, “Yok ben Kızılay’da açağım” dediğini anlattı.

  Ankara saldırganlarının Gaziosmanpaşa da kaldıkları ev #3

  APARTMANDAKİLERLE İLETİŞİM KURMADILAR

  Eylemi gerçekleştirdiği tespit edilen Demir ile şüpheli Ünsal’ın Boyabat Sokak’taki apartmanın bodrum katında bulunan eve, bahçe katı girişini kullanarak girip çıktıkları, apartmandakilerle iletişim kurmadıkları anlaşıldı. Saldırının yapıldığı pazar günü de BMW marka aracın evin hemen yanına park edildiği, Demir’in temizlik yaptıktan sonra Ünsal’la birlikte araca bindikleri, birkaç saat sonra da patlamanın gerçekleştiği ortaya çıktı. Tanıklar, eve birkaç kişinin daha gelip gittiğini anlatırken emniyet birimleri, Demir’in erkek arkadaşı olduğu değerlendirilen, eylemi organize ettiğinden kuşkulanılan bir kişi ile bağlantılarının peşine düştü.

  5 BİN LİRA ALACAĞIMIZ KALDI

  Saldırıda kullanılan otomobilin sahibi olduğu için gözaltına alınan Adul Sevindir (63) ile eşi Seydi Sevindir, (70) oğlu ve damadı sorgulamalarının ardından serbest bırakıldı. Aile, 18 bin lira karşılığında anlaştıkları otomobili galeriye satış için bıraktıklarını ancak kalan 5 bin lirayı alamadıkları için devrini yapmadıklarını ve saldırıyı duyunca şoke olduklarını ifade etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir