Euro
9.6117
0.06%
Dolar
8.0347
0.34%
Altın
455.37
0.24%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
505.824
-1.21%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C
  Ankara'da iki canlı bomba yakalandı

  Ankara'da iki canlı bomba yakalandı

  Ankara polisi, bu sabah yılbaşı öncesinde kanlı eylem yapma hazırlığı içinde oldukları değerlendirilen iki canlı bombayı yakaladı.
  • Haber Merkezi
  • 30.12.2015 - 11:39

  ankara

  Terör örgütü DAİŞ yılbaşı çerçevesinde Türkiye ile bazı Avrupa ülkelerinde kanlı eylem hazırlığı içinde olduğu yönünde istihbarat alınmıştı. Bu çerçevede bazı teröristlerin eylem için Suriye'den ilgili ülkelere gittiği yönünde bilgiler üzerinde duruluyordu.

  2 CANLI BOMBA YAKALANDI

  AA muhabirinin başsavcılık ve emniyet kaynaklarından aldığı bilgiye göre, yılbaşı gecesi Kızılay'da alışveriş merkezi ve barlar sokağı olmak üzere kutlama yapacak iki ayrı noktada canlı bomba eylemi yapma hazırlığında oldukları tespit edilen iki kişi gözaltına alındı.

  Ankara da iki canlı bomba yakalandı #2

  DAİŞ ÜYESİ ÇIKTILAR

  İsimlerinin M.C ile A.Y. olduğu öğrenilen iki erkek şüphelinin DAİŞ üyesi olduğu tespit edildi.

  PATLAMAYA HAZIR BOMBA DÜZENEKLERİ

  Ankara polisinin Yakup Abdal mahallesinde düzenlediği operasyonda, şüphelilerle birlikte canlı bomba yelekleri ve bu yeleklerin içerisinde patlamaya hazır, çelik bilye ve çubuklarla güçlendirilmiş bomba düzenekleri ele geçirildi.

  Operasyonda gözaltına alınan iki kişi, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

  Ankara'da iki canlı bomba yakalandı VİDEO

  Ankara da iki canlı bomba yakalandı #3

  GAR ÖNÜNDEKİ PATLAMADAN DAHA ETKİLİSİNİ PLANLADILAR

  Şüphelilerin, 10 Ekim'de Ankara Gar'ı önündeki eylemde kullanılan patlayıcılardan daha geniş bir alana etki edebilecek bir düzenek hazırladıkları ve amaçlarının çok daha kişiye zarar vermek olduğu tespit edildi.

  ANKARA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

  Ankara Valiliği, "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalar sonucu; Yılbaşında eylem yapmak üzere Ankara'nın çeşitli yerlerinde keşif yaptıkları belirlenen (M.C) ve (A.Y) isimli iki (DEAŞ) terör örgütü mensubu, 30 Aralık 2015 tarihinde yapılan başarılı bir operasyonla harekete geçmelerine fırsat verilmeden yakalanmışlardır. Yakalanan terör örgütü mensupları ile birlikte 1 adet kullanıma hazır bomba yeleği, 1 adet kullanıma hazır bomba düzenekli demir bilye ve çubuklarla beslenmiş sırt çantası ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir, olayla ilgili inceleme ve soruşturmalara devam edilmektedir." açıklamasında bulundu.

  Ankara da iki canlı bomba yakalandı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir