Euro
10.1576
0.4%
Dolar
8.6571
0.35%
Altın
493.74
0.3%
Borsa
1.387
0.08%
Bitcoin
364.873
-3.07%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C
  Ankara'da teröre karşı dev yürüyüş

  Ankara'da teröre karşı dev yürüyüş

  TOBB'un "Teröre karşı bayrağını al gel" çağrısıyla bugün binlerce kişi Ankara'da toplanarak teröre karşı dev bir yürüyüş gerçekleştiriliyor.
  • Ajanslar
  • 17.09.2015 - 10:55

  TOBB öncülüğünde bugün Ankara’da 200’ü aşkın sivil toplum kuruluşu ve yüz binler bir araya geldi ve son dönemde yaşanan terör olaylarına karşı büyük yürüyüş gerçekleştirdi.

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #1

  TABİPLER ODASI VE MİMARLAR ODASI YOK

  Ankara'da bugün düzenlenen ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ yürüyüşüne katılımcı sivil toplum kuruluşu sayısı, 200’ü geçti. Ancak yürüyüşe PKK'nın doktor öldürmesini bile kınamayan Tabipler Odası ve Mimarlar Odası katılmadı.

  PKK'YI KINAYAMAMIŞLARDI

  Kulp ilçesinden Diyarbakır'a giderken yol kesen PKK'lıları görünce kaçmaya çalışan doktor Abdullah Biroğlu, teröristlerin açtığı ateşte hayatını kaybetti. Diyarbakırlı doktor için Türk Tabipleri Birliği, bir yazı yayımladı. Yazıda PKK dememeye özen gösteren birlik, doktorun "uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini" belirtti.

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #2

  KARDEŞLİK VE SAĞDUYU MESAJI VERİLECEK

  Sıhhiye Meydanı’nda saat 16.30’da başlayan yürüyüş Ulus’taki Birinci Meclis’te sonuçlanacak. ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ temalı yürüyüş boyunca kardeşlik ve sağduyu mesajı veriliyor.

  TÜRK BAYRAĞI TANŞINACAK

  Yürüyüşte hiçbir siyasi görüşün veya sivil toplum kuruluşunun simgesi bulunmayacak. Yürüyüşe katılanlar sadece Türk bayrağı taşıyacaklar.

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #3

  DEMİRTAŞ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

  Selahattin Demirtaş geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada bugün düzenlenen yürüyüş hakkında eleştirilerde bulunmuş ve TOBB'a şu şekilde tepki göstermişti; "Kürt esnafın işyeri yanarken neredeydiniz? Yüzlerce Kürt işyeri yandı onlar da esnaf değil mi? TOBB artık Saray'ın talimatıyla hareket etmemeli. Protesto yapın, yapmayın demiyoruz. Gücün yetiyorsa git Saray'ın önünde yap. Irkçılık yapmayın."

  STK SAYISI 200'Ü GEÇTİ

  Ankara'da bugün düzenlenen ‘Teröre hayır, kardeşliğe evet’ yürüyüşüne katılımcı sivil toplum kuruluşu sayısı, 200’ü geçti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, salı günkü basın toplantısında 14 STK olarak Ankara’da Birinci Meclis binasında sona erecek yürüyüş kararı aldıklarını açıkladı. Bu açıklamadan sonra toplantıya katılacağını açıklayan STK sayısı hızla artmaya başladı. Dün öğleden sonra da sayı 217’ye çıktı.

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #4

  TOPLANTIYA KATILACAK STK'LAR

  Toplantıya katılacağını açıklayan STK’lar arasına, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türk Ocakları, Cem Vakfı, Alevi Vakıfları Federasyonu, Türkiye Muhtarlar Federasyonu, Nur Vakfı, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Ensar Vakfı, Yeryüzü Doktorları, Bilişim Teknolojileri Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Gençlerbirliği ve Rizespor Kulübü de eklendi. Sanatçı ve futbolculardan da katılım bekleniyor.

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #5

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #6

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #7

  Ankara da teröre karşı dev yürüyüş #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir