Euro
15.591
0.35%
Dolar
13.7881
0.51%
Altın
787.34
0.1%
Borsa
1.919
0.47%
Bitcoin
705.620
-2.82%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Ankara ve İzmir'de ücretsiz toplu taşıma askıya alındı

  Ankara ve İzmir'de 65 yaş üstü yolcuların yararlandığı, ücretsiz veya indirimli toplu taşıma uygulaması geçici süreyle askıya alındı.
  • AA
  • 21.03.2020 - 18:09
  • Güncelleme : 21.03.2020 - 18:09
  Ankara ve İzmir'de ücretsiz toplu taşıma askıya alındı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs ile mücadele kapsamında, 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması uygulamasını geçici olarak askıya aldığını bildirdi.

  "UYARILAR DİKKATE ALINMADI"

  ABB'den yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve devletin tüm kademelerinin evde kalınması ve toplu halde bulunmaması çağrısına rağmen 65 yaş üstü vatandaşların yoğun olarak toplu taşımayı kullanmaya devam ettiği belirtildi.

  36 BİN VATANDAŞ TOPLU TAŞIMA KULLANDI

  Açıklamada, 20 Mart'ta 65 yaş üstü 36 bin 630 vatandaşın raylı sistemler ve toplu taşıma araçlarını kullandığının tespit edildiği, toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkının toplu taşımı artırdığı ve bu durumun salgın riskini yükselttiği ifade edildi.

  Ankara ve İzmir de ücretsiz toplu taşıma askıya alındı #1

  "TEDBİR AMAÇLI DURDURULDU"

  Virüsün en çok etkilediği ve yüksek risk gurubunda yer alan 65 yaş ve üstü vatandaşların "Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği"nden geçici bir süre yararlanmayacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Başta 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sağlığının korunması amacıyla alınan önlemler kapsamında, Ankara’da tüm toplu taşıma araçlarından 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz olarak yararlanmalarının tedbir amaçlı olarak geçici süreyle durdurulması kararı alınmıştır."

  İZMİR DE İNDİRİMLİ VE ÜCRETSİZ KULLANIMLARI DURDURDU

  İzmir Büyükşehir Belediyesi de, koronavirüs nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşların toplu ulaşımda kullandığı avantajlı kartları geçici olarak askıya aldı.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal paylaşım hesabından yaptığı paylaşımda, 65 yaş ve üzeri vatandaşların ulaşımda kullandığı avantajlı kartların geçici süreliğine askıya alındığı duyurdu.

  Soyer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın toplu ulaşımda kullandığı avantajlı kartlar İzmir’de geçici olarak askıya alınmıştır” dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir