Petrol
108.35
-0.70%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.560
-1.21%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen

  Avcılar’daki Ali Karay Ortaokulu’nda ikisi de fen bilgisi öğretmeni olan Hazel Kahraman ile oğlu Kamuran Kahraman, Öğretmenler Günü’nü, okulda diğer meslektaşları ile birlikte kutladı.
  • DHA
  • 23.11.2018 - 12:39
  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen

  Ali Karay Ortaokulu’nda ikisi de fen bilgisi öğretmeni olan Hazel Kahraman ile oğlu Kamuran Kahraman, Öğretmenler Günü’nü, okulda öğrencileri ve diğer meslektaşları ile heyecanla karşıladılar.

  ANNE İLE OĞLU AYNI OKULDA

  Bulgaristan’da 10 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 1990 yılında Türkiye’ye zorunlu göçle gelerek Küçükçekmece’deki Söğütlüçeşme Lisesi’nde fen bilgisi öğretmeni olarak göreve başlayan Hazel Kahraman, kendisinin izinden yürüyerek aynı mesleği ve branşı seçen oğlu Kamuran Kahraman ile Avcılar’daki Ali Karay Ortaokulu’nda görev yapıyor.

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #1

  DUYGULU ANLAR YAŞADI

  Anne ve oğlunun aynı okulda, aynı branşta öğretmenlik yaptığını duyanlar çok şaşırıyor. Bu eğitim yılın sonunda emekli olmaya hazırlanan 38 yıllık öğretmen Hazel Kahraman, okul müdürü Volkan Gökçe’nin velilerin desteği ile okulda düzenlediği ‘Öğretmenler Günü’ kutlamasında duygulu anlar yaşadı.

  ''GÖNÜL RAHATLIĞI İLE EMEKLİ OLABİLİRİM''

  Öğrencilerinin bilgi açısından iyi yetiştirirken aynı zamanda iyi bir insan olması için çalıştığını anlatan Hazel Kahraman meslek kariyerimin sonuna yaklaştığını, anlatırken, şöyle dedi:

  “Gönül rahatlığı ile emekli olabilirim. Üzüleceğimden eminim. Dümeni sizlere bırakacağım. Sizlerin de benim gibi uzun yıllır bu yolda huzur ve başarı ile devam etmenizi dilerim. Dünyada hiçbir meslek öğretmenlik kadar manevi bir güç ve şerefe sahip değildir. Körpe dimağlara şekil verme yarışında ideal ve ışığınızın hiç sönmemesini diler, gününüzü kutluyorum."

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #2

  ''BU MESLEĞİ ANNEMLE YAPMAK DAHA KUTSAL''

  Uzun süre alkışlanan Hazel Kahraman’ın bu konuşmasını aynı zamanda meslektaşı olan oğlu Kamuran Kahraman onu cep telefonu kamerası ile görüntülerken, “Bu kutsal mesleği annem ile birlikte yapmak daha kutsal hale getiriyor benim için bütün öğretmenlerin gününü kutluyorum." dedi.

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #3

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #4

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #5

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #6

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #7

  Anne ile oğul aynı okulda aynı branşta öğretmen #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir