Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
487.297
-8.45%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C
  Ardahan'daki Atatürk silüetine bulut engeli

  Ardahan'daki Atatürk silüetine bulut engeli

  Ardahan'ın Damal ilçesinde güneşin Karadağlar'a yansımasıyla oluşan Atatürk'ün silüeti, havanın bulutlu olması nedeniyle gerçekleşmedi.
  • 11.07.2016 - 10:27

  Ardahan-Damal'da güneşin yansımasıyla oluşan Atatürk silüetini izlemek için üst düzey CHP'liler bölgeye akın etti. Ancak silüet hava muhalefeti nedeniyle oluşmadı.

  Ata Mahallesi'nde bu yıl 20’incisi düzenlenen kutlamalara, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP’li vekiller, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal ile yerli ve yabancı çok sayıda davetli katıldı.

  Ardahan daki Atatürk silüetine bulut engeli #1

  KÖTÜ HAVA ENGELİ

  Etkinlikler kapsamında Damal halk oyunları ekibi gösteri sundu. Şenliğin finalini ise ünlü sanatçılar Oğuz Aksaç ve Özlem Özdil yaptı. Konuşmaların ardından Atatürk'ün silüetini izlemek için ilçeye bağlı Ata Mahallesi'ndeki seyir alanına geçildi. Karadağlar'ın eteklerinde saat 18.00’de izlenmesi planlanan Atatürk silüeti, hava muhalefeti nedeniyle görülemedi.

  Ardahan'daki Atatürk silüetine bulut engeli VİDEO

  Ardahan daki Atatürk silüetine bulut engeli #2

  "BİZ GÖRMÜŞ SAYACAĞIZ"

  Katılımcılara Atatürk silüetinin çıkışıyla ilgili bilgi veren CHP'li Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, “Bu yıl festivalimizin 20'sini düzenledik. Hava şartları olumsuz ve gölgeyi göremiyoruz. Ama biz görmüş sayacağız. Dışarıdan çok önemli konuklarımız var. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Başkan yardımcılarımız, Öztürk Yılmaz, Zeynep Altıok ve Milletvekillerimiz var. Gönül isterdi ki gölgeyi görelim ama maalesef olmadı. İnşallah başka bir zaman misafirlerimizi ağırlarız ve misafirlerimize silueti izletme fırsatını tanımış oluruz’’ dedi.


  Görüş Bildir