Arınç: CHP ve Tunceli'ye geçmiş olsun

Arınç: CHP ve Tunceli'ye geçmiş olsun

Bülent Arınç, partisinin il başkanlığınca Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

"BÜYÜK SEVİNÇ DUYDUK"

Arınç, programda yaptığı konuşmada, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasıyla ilgili şunları kaydetti:

''Neden kaçırdı, niye onu kaçırdı, neden Tunceli'de bu olay oldu size 20 tane senaryo söyleyebilirim. Ama onun zamanı değil. Önemli olan milletvekilimizin belki de sadece propaganda amaçlı özgürlüğünden mahrum edilmesi hepimizi fevkalade üzmüştür.

Bu akşam saatlerinde değerli milletvekilimizin ailesine kavuşmuş olmasından gerçekten büyük sevinç duyduk. Yolda öğrendim kendisine ve ailesine geçmiş olsun diyorum. CHP Genel Başkanına da, camialarına da, Tunceli'ye de büyük geçmiş olsun diyorum.

Terörün ulaştığı en çirkin noktayı göstermesi bakımından seçilmiş bir milletvekilini, milletin oyunu parlamentoda temsil eden bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünden alıkonulması artık terör örgütünün cinnet derecede eylem yapabildiğini gösteriyor. Belki de sonları geliyor. Çünkü bu noktaya kadar gelmiş olmak, artık sona yaklaşmış olmakla da birlikte düşünülebilir.''