Dolar
6.7285
0.0475%
Euro
7.3801
-0.1447%
Altın
1712.86
0.1233%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
370.705
0.5664%
Bitcoin
59568.63
-0.8497%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C
  Arınç'tan Bahçeli'ye bekarlık göndermesi

  Arınç'tan Bahçeli'ye bekarlık göndermesi

  Bülent Arınç Manisa'da yaptığı konuşmada Bahçeli'nin sürekli "hayır" demesiyle evlenmemesi arasında bağ kurdu.
  • 30.10.2015 - 05:24

  Arınç'tan Bahçeli'ye bekarlık göndermesi

  arınç

  Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘hayır’ söylemlerine atıfta bulunarak, esprili bir dille “Evet diyemediği için bekar kaldığını söylüyorlar. Ben onların yalancısıyım.” dedi.

  Manisa’da iş adamları Halis Teker, Orhan Aydın ve Ayhan Aydın’ın düzenlediği akşam yemeğine katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

  "BEN EMEKLİ OLDUM SEN HALA İKTİDAR OLACAKSIN"

  Koalisyon görüşmelerini iş adamlarına anlatan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP'nin uzun yıllardır tek başına iktidara gelmediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

  "En büyüklerine sorduk CHP sen tek başına iktidar olacak mısın ? 'Artık ol' dediler. 1950'de bir gittin, 65 yıl geçti 2015 seçimleriyle 65 yıldır sen tek başına iktidar olamadın ne zaman olacaksın. Ben emekli oldum sen hala iktidar olacaksın. 65 yaş memurlar için emekli yaşı kardeşim. Hakikaten 14 Mayıs 1950’de bir gittiler, gidiş o gidiş. Biz seçim üstüne seçim kazanıyoruz. ‘Ben Atatürk’ün kurduğu partiyim’ diyor iyi o zaman hadi iktidar ol, olamıyor. ‘Devleti ben kurdum’ diyor o zaman iktidar ol, olamıyor. Bu parti 1995’te yarım puanla barajı aştı ama 1999’da 8 buçuk ile barajın altında kaldı. İyi ki barajın altında kalmış 2002 seçimlerinde parlamentoya girdi. Yoksa DSP gibi parlamento dışında kalacak, milletvekillerin 550’sini AK Parti alacaktı. Şimdi ne? 25. 28 aldım mı oh kaymaklı baklava. İyi de koalisyon kuracak mısın? ‘Bilmem.’ Peki iktidar olacak mısın ? ‘Bilmem.’ Nedir amacın AK Parti gitsin de ne olursa olsun. AK Parti gitsin de ne olursa olsun diyemez bir siyasetçi. Sorumluluk taşıyan bir iş.”

  Arınç'tan Bahçeli'ye bekarlık göndermesi VİDEO

  DEVLET BAHÇELİ’YE BEKARLIK GÖNDERMESİ

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ‘hayır’ söylemleri üzerinden yüklenen Arınç, esprili bir dille gönderme yaptı:

  “Bu partinin yönetimine bugüne kadar kötü insan gelmedi, bundan sonra da gelmeyecek. Biz iman etmişiz. Haksızlık yapmayacağız, adaletten ayrılmayacağız, millete hizmet yolundan vazgeçmeyeceğiz. Bizim sloganımız bu. Burada hafif sendelemeler oldu millet bizi kendimize getirdi. İyi öbürlerinin kendilerine geleceği yok. Ben hatırlıyorum, 2002 seçimlerinden sonra Bahçeli dedi ki ‘tamam ben başarısız oldum çekileceğim’ 3 gün sonra tekrar yola devam diyor. Maşallah tam 21 yıl oldu. Geçen de ‘hayır da hayır var’ diyor. Türkçe’yi iyi bilmek lazım. Hayır vardır, hayır vardır. Hayır yapılan iyi işlerdir. Ve hayır da mutlaka hayır vardır. Hayır’ın karşılığı şerdir. İyiliğin karşılığı kötülüktür. Bir de evetin karşılığı hayır vardır. Aradaki farkı bilmiyor. Eski model arabalar bindikçe, bazı şeylere takılıp kalıyor. Geçen arkadaşlarımızdan birisi espri yapıyor. ‘Zaten her şeye hayır dediği için evet diyemediği için bekar kaldı’ diyor. Masaya otursa evet demesi lazım. Yani hoş görülü bir insan olduğu söyleniyor. Buradan da selamlarımızı kendisine iletelim. Ama evet diyemediği için bekar kaldığını söylüyorlar. Ben onların yalancısıyım. Ne uzar, ne kısalır bu partiler. Biz ispat ettik kendimizi. Türk siyasi tarihinde bu millet AK Parti’deki gerçeği gördü. 10 seçimden başarıyla çıktık. Şimdi yine bir imtihanın eşiğinde. Bunların iktidar olma şansı yok. Türkiye’nin de güçlü bir hükümete ihtiyacı var. Ben bu sefer ‘ben bu adamları iyice bir sarstım. Kendine getirdim. Herkes hatasını günahını anladım. Bu sefer de AK Parti’ye vereyim de şu 4 yılı kurtaralım. 4 yılın sonunda beğenmezsek biraz daha kuvvetli vururuz, yere kapaklandırırız’ diyebilirsiniz. Benden size tavsiye”

  Görüş Bildir