Euro
10.0701
0.32%
Dolar
8.2738
0.02%
Altın
488.24
-0.05%
Borsa
1.461
1.36%
Bitcoin
473.482
-2.13%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Avrupa Birliği yeni hükümetten işbirliği bekliyor

  Avrupa Birliği, yeni kurulacak olan hükümetten vize ve göç anlaşmaları konusunda işbirliği beklediklerini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 06.05.2016 - 15:18
  Avrupa Birliği yeni hükümetten işbirliği bekliyor

  Avrupa Birliği yeni hükümetten işbirliği bekliyor #1

  AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber, basın toplantısında yaptığı açıklamada "Davutoğlu hükümetiyle iyi bir işbirliğimiz vardı, mülteci anlaşması bu hükümetin önerdiği bir girişimdi" şeklinde konuştu.

  Haber, "Bu anlaşmayı tamamına erdirebilmek için teknik konularda devamlılığın yanı sıra, kriterlerin yerine getirilmesi için de gönüllü olunmasına ihtiyaç duyulmaktadır" açıklamasını yaptı.

  ALMANYA: TÜRKİYE ANLAŞMAYA SADIK OLMALI

  Almanya, göçmen anlaşmasını imzalayan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevden ayrılma durumuna rağmen Türkiye'nin Avrupa Birliği ile yaptıkları anlaşmaya sadık kalmasını beklediğini söyledi.

  Hükümet sözcüsü yardımcısı Georg Streiter, "Şansölye Merkel, Başbakan Davutoğlu ve diğer Türk yetkililerle çok iyi çalıştı ve bu iyi ve yapıcı işbirliğinin yeni Türk başbakanı ile de devam etmesini umuyoruz" dedi.

  Olağan basın toplantısında konuşan Streiter, "Biz taahhütlerimizi yerine getireceğiz ve Türkiye'den de aynısını bekliyoruz. Bu yapılan AB ve Sayın Davutoğlu arasında bir anlaşmadan ziyade AB ve Türkiye arasında yapılan bir anlaşma" olduğuna dikkat çekti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir