Euro
15.2587
-0.08%
Dolar
13.4389
-0.24%
Altın
793.5090
-0.01%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
496.823
2.86%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Avusturyalı yolcuların üzeri köpekle arandı

  Avusturyalı yolcuların üzeri köpekle arandı

  Viyana Havalimanı'nda Türk yolcuların üzerinin köpekle arandığı görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından misilleme yapıldı.
  • Haber Merkezi
  • 21.10.2017 - 08:57

  Dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı'ndan tarifeli seferle Avusturya'nın başkenti Viyana'ya gitmek için pasaport kontrolünden geçen yolcular, uçağa hareket etmek üzere otobüse binecekleri terminale geldi.

  KÖPEKLERLE ARANDILAR

  Polis ekipleri yaptıkları kontrollerde pasaportunda Avusturya vatandaşı yazan yolcuları terminalde bulunan alana yönlendirdi. Söz konusu yolcuların üstü ve valizleri K9 köpeğiyle arandı.

  DİĞER YOLCULARA BU UYGULAMA YAPILMADI

  Kontrollerin ardından yolcular, uçağa binmek üzere otobüslere yönlendirildi. Türk vatandaşları, Avusturya vatandaşı olan Türkler ile diğer ülkelerden gelen yolculara ise bu uygulama yapılmadı.

  Avusturyalı yolcuların üzeri köpekle arandı #1

  DIŞİŞLERİ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

  Viyana Havalimanı'nda Türk vatandaşlarına yapılan köpekli arama tepki çekmişti. Bu olayın ardından Türk polisinden misilleme geldi. Sadece Avusturyalı vatandaşların üzeri köpekle arandı.

  Dışişleri Bakanlığı, dün yaptığı yazılı açıklamada, Avusturya'daki Viyana Schwechat Havalimanı'nda Türk Hava Yolları (THY) yolcularının polis köpeğiyle aranmalarına tepki göstermişti. Açıklamada, Viyana Schwechat Havalimanı'nda bir gümrük memurunun uçağa alınmak üzere salonda bekleyen THY yolcularının üstlerini ve eşyalarını bir polis köpeğine koklattırmasına ilişkin bazı görüntülerin sosyal medyada yer aldığı, bunun üzerine, aynı gece Viyana Başkonsolosluğu yetkililerinin havaalanına giderek, inceleme yaptığı bildirilmişti.

   

  Avusturyalı yolcuların üzeri köpekle arandı #2

  Avusturya yolcularına köpekli arama VİDEO

  Avusturya polisi Türk yolcuları köpeklerle aradı VİDEO


  Görüş Bildir