Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
138.603
3.99%
7ºC
İstanbul
Açık 7 C

  Aydın Menderes babasının ilişkilerinin arkasında durmuş

  Aydın Menderes, babasının gönül ilişkilerini böyle yorumlamış:'İyi ki yapmış, keşke daha da yapsaymış'
  • 17.12.2012 - 11:04
  Aydın Menderes babasının ilişkilerinin arkasında durmuş

  Aydın Menderes babasının ilişkilerinin arkasında durmuş #1

  Türk siyasetine damgasını vuran Adnan Menderes'in küçük oğlu Aydın Menderes'in ölümünün üzerinden tam 1 yıl geçti. 1996'daki o talihsiz kazada tekerlekli sandalyeye mahkum olmasa, Başbakanlık koltuğuna belki de ikinci bir Menderes oturacaktı. Aydın Menderes'i birinci ölüm yıldönümünde, 32 yıllık hayat arkadaşı Ümran Menderes Yeni Asır Gazetesi'nden Zafer Şahin'e konuştu.

  Adnan Menderes'in kadınlarla ilişkileriyle ilgili oğlu Adnan Menderes'in verdiği tepki ise oldukça ilginç. Ümran Menderes, eşi Aydın Menderes'in bu konudaki sözlerini ilk kez anlattı:

  MENDERES'İN HAYATINI ANLATAN DİZİ

  Adnan Menderes'in hayatının anlatılacağı 'Ben Onu Çok Sevdim' adlı bir dizi çekilecek. Daha önce yayınlanan bir dizide yine Menderes konu edilmişti. Aydın Bey ne tepki vermişti o diziye?  

  Aydın pek izlemek istememişti o diziyi. Ben ısrar etmiştim izleyelim diye. Çünkü basının bize konuda soru soracağını tahmin etmiştim. O dizi beni çok üzdü. Memlekete bu kadar hizmetler yapmış bir başbakanı çok farklı yansıttılar ekranda. Tarihi şahsiyetleri dizi izlensin diye yanlış anlatmak doğru değil. Umarım bahsettiğiniz projede bu hususlara dikkat edilir.

  "KEŞKE DAHA YAPSAYMIŞ"

  Aydın Bey, babasının gönül ilişkilerinin dizide ele alınmasına kızdı mı?

  Hayır kesinlikle. Bir keresinde ben. 'Aydın, babana ne kadar saygı ve sevgi beslediğimi bilirsin. Ama kadınlarla olan ilişkileri beni rahatsız ediyor. Herhalde kimse tasvip etmez bunu' dedim. Gülerek, 'İyi ki yapmış, keşke daha da yapsaymış' cevabını verdi. Yani sonuna kadar babasının arkasında durdu. Bu mesele ne zaman gündeme gelse esprilerle geçiştirirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir