Petrol
95.75
-0.58%
Euro
18.3061
0.16%
Dolar
17.9201
0.12%
Altın
1.031
-0.25%
Borsa
2785
0.36%
Bitcoin
414.370
-3.48%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti

  İngiliz mahkemesi, geçtiğimiz temmuz ayında Londra’da ölü bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Prensi Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi’nin ölüm sebebinin yüksek doz uyuşturucu olduğunu doğruladı.
  • Haber Merkezi
  • 12.12.2019 - 10:03

  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetiminde yer alan Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi'nin oğlu Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi, geçtiğimiz temmuz ayında Londra’daki lüks dairesinde ölü bulunmuştu.

  GÜNLERCE SÜREN PARTİLER DÜZENLİYORDU

  İngiliz polisinin, Kasımi’nin Knightsbridge semtindeki çok sayıda uyuşturucu bulmasının ardından İngiliz basını, Londra’da moda sektörünün içinde olan prensin, düzenli olarak uyuşturucu ve eskortların da bulunduğu, tüm hafta sonu boyunca süren partiler düzenlediğini öne sürdü.

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #1

  Kasımi’nin, cinsel ilişki süresini uzatması için yüksek miktarda metamfetamin de aldığını iddia eden İngiliz basınının iddiaları, İngiliz mahkemesininden açıklanan rapor sonrasında doğrulanmış oldu.

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #2

  CİNSEL GÜCÜ ARTIRICI İLAÇ SAPTANDI

  Westminster Mahkemesi’nin konuya ilişkin yürüttüğü soruşturma sonucunda yayınlanan raporda, Şeyh Halid bin Sultan el Kasımi'nin cinsel isteği artırma amacıyla kullandığı aşırı dozda uyuşturucu sebebiyle yaşamını yitirdiği kesinleşti.

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #3

  Prens'in kanında yüksek miktarda kokain ve cinsel gücü artırıcı kimyasal madde bulunduğu belirlendi.

  EN SON ERKEK ARKADAŞIYLA UYUŞTURUCU ALIRKEN GÖRÜLDÜ

  Dr. Susan Patterson tarafından hazırlanan toksikoloji raporunda, el Kasımi'nin kanında 300 mg GHB tipi uyuşturucu saptandığı bilgisi verildi. Soruşturma raporunda, Şeyhi son gören kişinin Yohan Escobar adında bir erkek olduğunu ve birlikte uyuşturucu kullandıklarını detayı yer aldı.

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #4

  Raporda aktif spor yaptığı belirtilen el Kasımi'nin günlük hayatta yüksek miktarda tütün ürünü kullandığı detayına da yer verildi.

  TEMİZLİKÇİSİ BULMUŞTU

  Mahkeme, Kasımi’yi dairesinde bularak 911’i arayan temizlikçisinin ifadelerini de kamuya sundu. Kendisinde olan yedek anahtarla içeri girer girmez yerde kanapeye dayanmış bir şekilde bulan Maria Kisaohanyan, önce uyuduğunu düşündüğü prensin nefes almadığını farkettikten sonra bina yönetimini çağırarak 911’i aramalarını söyledi.

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #5

  ŞEYH'İN AİLESİ SORUŞTURMAYA KATILMADI

  Kasımi’nin ölüm sebebinin kesin olarak belirlenmesini ardından Kasımi’nin ailesinden yorum almak isteyen basın ise olumsuz yanıt aldı. Prens’in ölüm sebebinin uyuşturucu olması sebebiyle akrabalarının, İngiliz mahkemesi tarafından başlatılan soruşturma sürecine başından katılmayı reddettikleri bildirildi.

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #6

  Ölüm nedeniyle BAE'deki bütün bayraklar yarıya indirilmiş ve üç gün yas ilan edilmişti.

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #7

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #8

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #9

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #10

  BAE Prensi’nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti #11


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir