Euro
11.0833
0.03%
Dolar
9.5077
0.08%
Altın
546.88
0.3%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
596.594
0.24%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Baharda yağan kar Kapadokya'nın görüntüsünü değiştirdi

  Kapadokya'da etkili olan ve peribacalarını beyaza bürüyen kar, erik ve kayısı ağaçlarının çiçekleri ile bölgeye farklı güzellik kattı
  • AA
  • 29.03.2019 - 22:08
  • Güncelleme : 29.03.2019 - 22:08
  Baharda yağan kar Kapadokya'nın görüntüsünü değiştirdi

  Kapadokya'da sabah erken saatlerde başlayan kar yağışının ardından peribacaları beyaz örtüyle kaplandı.

  BİR TARAF BAHAR BİR TARAF KIŞ

  Bölgede etkili olan kar yağışı, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri beyaza bürüdü. Kar, erik ve kayısı ağaçlarının çiçekleri ile bölgeye farklı güzellik kattı.

  Uçhisar, Göreme ve Paşabağı mevkisini ziyaret eden bazı turistler, karlı manzarada hatıra fotoğrafı çektirirken, bazıları da kar topu oynadı.

  Baharda yağan kar Kapadokya nın görüntüsünü değiştirdi #1

  TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI

  Kar ve baharın bütünleştiği bölgede gezinti yapan İsveçli turist Sabina Hennerstedt, iki gündür Kapadokya'da olduğunu, yağışın ardından karla kaplanan çiçeklerin ve bölgenin çok güzel bir görüntü oluşturduğunu belirtti. Hennerstedt, "Dün geldiğimde güneş vardı, ağaçlar çiçek açmıştı. Bugün ise kar var. Kapadokya, çok özel bir yer. Dünyada başka bir benzerinin olmadığını biliyorum. Bu muhteşem güzelliği herkesin görmesi gerektiğine inanıyorum ve tavsiye ediyorum" dedi.

  Baharda yağan kar Kapadokya nın görüntüsünü değiştirdi #2

  BAHARDA KAR YAĞIŞI

  İkamet ettiği Avusturya'dan arkadaşıyla geldiğini belirten Berk Çaycı ise ilk kez ziyaret ettiği bölgede ilkbaharda kar yağışı ile karşılaşmanın sürpriz olduğunu kaydetti.

  Çaycı, "Kapadokya'ya ilk defa geldim. Tura katılarak bütün bölgeyi gezeceğiz. Dün güneşli bir havada fotoğraflar çektik, bugün uyandığımızda ise her tarafta kar vardı. Kapadokya'da kar yağdığını biliyordum ama mart ayının son günlerinde beklemiyordum. Çok güzel bir manzara oluştu" şeklinde konuştu.

  Baharda yağan kar Kapadokya nın görüntüsünü değiştirdi #3

  YÜKSELERDE KAR KALINLIĞI 5 SANTİMETREYE KADAR ULAŞTI

  Gün boyu etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışı nedeniyle sıcaklık hissedilir derecede düştü. Yüksek kesimlerde kalınlığı 5 santimetreye ulaşan karın ardından hafta başına kadar zirai don olayı beklendiği, kar yağışının pazar günü yeniden etkisini göstereceğinin tahmin edildiği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir