Bahçeli: Antep saldırısında 3 ihtimal var

Bahçeli: Antep saldırısında 3 ihtimal var

Gaziantep'e gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Gaziantep İl Başkanlığı'nda açıklama yaptı. Gaziantep'teki terör saldırısıyla ilgili önemli sözler söyleyen Bahçeli konuşmasını "Ne Mutlu Türk'üm diyene" diyerek bitirdi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

RAMAZAN AYINI HEPİMİZE ZEHİR ETTİ

Gazilik unvanının vatan ve millet mücadelesiyle hak eden bu şehrimizde vuku bulan hadiseyle ilgili görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Maalesef geçtiğimiz günler ve haftalarda Mehmetçiklerimiz, polislerimiz, korucularımız ve vatandaşlarımızın hayatlarına hainler göz dikmiştir. Mübarek günlerde zıvanadan çıkmışlardır. Kara kalpliler bayramı da Ramazan ayını da hepimize zehir etti. Bayramın ikinci gününde terörün iğrenç yüzü kendisini bir kez daha gösterdi.

İNSANLIK KASAPLARI

İnsanlık kasapları sivil, masum, çocuk, yaşlı demeden alçakça saldırılarını icra etmiştir. Milletimizin ne dayanacak hali ne de sabredecek hali kaldı. Milletçe acımız büyük ve öfkemiz taşma noktasına kadar kabarmıştır. Şırnak'ta meydana gelen kazada 10 şehidimiz var.

NEDEN GAZİANTEP

Son terör olayının neden Antep'te düzenlendiği üzerinde mutlaka durulmalıdır. Gaziantep'in seçilmesi tesadüf olmasa gerek.

Patlatılan bombanın arkasında kimlerin durduğu ve hangi amaçları gözettiği açıklığa kavuşmalıdır. Açıkça söylemek isterim ki üç ihtimal var ve kapısı PKK'ya direkt açılmaktadır. Şüpheleri bir noktaya çekmek doğru değildir.

3 İHTİMAL VAR

Ya PKK'nın doğrudan bir işidir, ya Suriye yönetiminin ya da küresel güçlerin terör örgütüne ihale ettiği bir iştir.

Herkesten önce sınırlarımızın hemen ötesinde istikrarsızlık almış başını gidiyor. Komşudaki hesaplaşmaların vatanımıza girmesi için yol aradığı gerçek. Bu da mezhep ve etnik merkezle olur. Alevi-Sünni gerginliği mezhep iddialarının tezgahlanmaya çalışıldığına işaret etmektedir.

Bölücü terörün sözde Kürt sorunuyla ilişkilendirilmesi, ve terörün durması bu sorunun çözülmesi gerektiğinin hararetle önerilmesi etnik bölücülüğün temelidir. Cepheleşmenin anında sağlanabileceği kentlerin hedef olması rastlantı değildir.