Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.265
-3.26%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Bahçeli Güneydoğu'da olağanüstü hal istedi

  Başbakan'ı ziyaret eden MHP Lideri Bahçeli, Güneydoğu'da terör olaylarının yaşandığı bölgelerde olağanüstü hal ilan edilmesini istedi.
  • 15.03.2016 - 09:50
  Bahçeli Güneydoğu'da olağanüstü hal istedi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret ederek Kızılay patlaması ve terörle mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundu.

  Başbakan Davutoğlu görüşmede, randevu talebinin Bahçeli’den gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Davutoğlu, "terörle mücadelede iktidar ve muhalefetiyle ortak hareket etme konusundaki eksiklik"ten yakındı, "siyasetin, siyasetçilerin parti ve görüş farkı gözetmeksizin terör karşısında birlik içinde olmasının terörle mücadelede etkili sonuç almanın olmazsa olmazı olduğunu" söyledi.

  Bahçeli Güneydoğu da olağanüstü hal istedi #1

  "OPERASYON BÖLGELERİNDE OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLSİN"

  Bahçeli ise "sınır ötesi operasyon dahil MHP’nin hükümete terörle mücadelede tam destek vereceğini" dile getirirken, özellikle son dönemde terörün hedefi olan büyükşehirlerde güvenlikli hassas bölgeler oluşturulmasını, "Güneydoğu’da operasyon yapılan bölgelerde de olağanüstü hal ilan" edilmesini istedi. Bahçeli, sorumluların ve arkasındaki odakların ortaya çıkarılması konusunda hükümetten etkili bir çalışma beklediklerini vurgularken, sürecin uzamamasının en samimi temennileri olduğunu ifade etti.

  Bahçeli Güneydoğu da olağanüstü hal istedi #2

  "MİLLİ GÜVENLİĞİMİZ KIRMIZI ALARM VERİYOR"

  Bahçeli, “Hükümet bu konuda hiçbir zaaf ve ihmale izin vermemelidir. Türkiye’nin milli güvenliği kırmızı alarm vermektedir” dedi. Bahçeli, 17 Şubat’taki saldırının ardından böyle bir olayın yaşandığını belirterek, bu saldırının arkasındaki hedeflerin derinlemesine analiz edilmesini istedi. Bahçeli, emniyet ve istihbarat zafiyeti olup olmadığının da araştırılmasını talep etti. Bahçeli, görüşmede "bahar aylarıyla birlikte terörde tırmanış beklentisine de işaret ederken etkili tedbirler alınmasını" istedi; MHP olarak hükümetin yanında olacaklarını vurguladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir