Euro
10.1319
-0.08%
Dolar
8.6415
-0.06%
Altın
485.98
-0.42%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
409.617
-1.01%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Bahçeli Meral'i çizdi onları çekti

  Bahçeli Meral'i çizdi onları çekti

  MHP’nin 1 Kasım’daki seçim için hazırladığı milletvekili listesinde, aday gösterilmeyen Meral Akşener şoku yaşandı.
  • 19.09.2015 - 08:49

  MHP Genel Merkezi milletvekilleri listesini dün sabaha karşı saat 4.39’da duyurdu. 7 Haziran’da milletvekili olan 80 kişiden 72’si yerini korudu. Listenin en büyük sürprizi İstanbul Milletvekili Akşener’in yer almaması oldu.

  Bahçeli Meral i çizdi onları çekti #1

  "ADINI ÇOK SIK KULLANIRSANIZ.."

  Bahçeli, Akşener isminin çizik yiyeceğinin ilk sinyallerini 7 Haziran seçimi sonrasında Akşener’in Meclis Başkanlığı adaylığı için adı geçtiğinde, “Adını eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun” sözleriyle vermişti. Ancak iplerin Latif Erdoğan’ın, Akşener ile ilgili kaset iddiasını ortaya attıktan sonra kopma noktasına geldiği öğrenildi.

  Bahçeli, Akşener’in seçim sürecinde çok farklı televizyon kanallarında dolaşmasından rahatsız oldu. Genel Merkez, Akşener ile birlikte beş milletvekilini daha aday göstermedi. Ankara’da Mustafa Erdem, Aydın’da Ali Uzunırmak, Hatay’da Şefik Çirkin, Karabük’te Durmuş Yalçın ve Manisa’da Zeynel Balkız liste dışı kaldı. MHP’nin 7 Haziran listesinde 61 olan kadın aday sayısı 74’e yükseldi. Ankara’dan Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, Eskişehir’den Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Aydın’dan Deniz Depboylu, İstanbul’dan Arzu Erdem, İzmir’den Senem Kılıç ve Neslihan Çelik seçilebilecek yerlerden aday gösterilen isimler oldu.

  SENEM VE NESLİHAN ÖNE ÇEKİLDİ

  MHP’de Meral Akşener, Zühal Topcu, Ruhsar Demirel ve Arzu Erdem olmak üzere dört kadın vekil vardı. Bahçeli, kadın aday konusunda ise en büyük sürprizi İzmir’de yaptı. Önceki seçimde iki bölgede üçüncü sırada yer alan Senem Kılıç ve Sueda Neslihan Çelik, 2. sıradan aday oldu.

  Senem Kılıç

  Bahçeli Meral i çizdi onları çekti #2

  Sueda Neslihan Çelik

  Bahçeli Meral i çizdi onları çekti #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir