Petrol
110.47
1.25%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.240
-0.54%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Bahçeli ülkücülere seslendi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in her mensubunun uyanık ve dikkatli olacağını, muhtemel kavga ve çatışmalardan "kesinlikle" uzak kalacağını söyledi.
  • 09.10.2014 - 17:42
  Bahçeli ülkücülere seslendi

  Bahçeli ülkücülere seslendi #1

  Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, bir süredir devam eden şiddet ve asayişsizlik vakalarının Türkiye'nin milli birliğini, milli bekasını ve toplumsal ahengini en üst düzeyde tehdit ettiğini kaydetti.

  Türkiye'yi Lübnan'a, Irak'a, Suriye'ye, Afganistan'a dönüştürme emel ve hedefi güden iç ve dış mihrakların tahrik kampanyalarını tehlikeli boyutlara taşıdığını belirten Bahçeli, ''Özellikle son birkaç gündür artan toplumsal tansiyon, yaygınlaşan kargaşa ve karışıklık ülkemizin her köşesine dalga dalga yayılmaktadır'' ifadesini kullandı.

  Doğu ve Güneydoğu karışırken barış ve özgürlük ahkamı kesen yapay kalplilerin ve zehirli dillerin ortalıktan anında kaybolduğu değerlendirmesini yapan Bahçeli, ''Hükümet silik ve sessiz bir gölge gibi vahim gidişatı izlemekte, sonuçsuz güvenlik toplantılarıyla, eften püften açıklamalarla, suya sabuna dokunmayan pansuman önlemlerle vakit kaybetmektedir'' değerlendirmesini yaptı.

  "VAHİM BİR DURUM OLDUĞU TARTIŞMASIZDIR"

  Biteceği söylenen bölücü terörün daha da bilendiğini öne süren Bahçeli, şunları kaydetti:

  ''Dağdan şehirlere inen, indirilen eşkıyalar, ellerinde silah, taş ve molotof kokteyllerle büyükşehirlerde eylem yapacak cürete, insanımızın günlük hayatını felç edecek noktaya gelmiştir. Milli vicdanın sesine kulak tıkayan, milli tarihin ihtar ve mirasına kapalı duran, milli devletin ilke ve esaslarına uzak kalan hükümet, şu an ki alacakaranlık manzaradan birinci derecede sorumludur. Bağımsızlığın sembolü, şehitlerin emaneti ay yıldızlı al bayrağın her gün yakılıyor, parçalanıyor ve saldırıya uğruyorsa hafife alınamayacak bir sorunla karşı karşıyız demektir. Cumhuriyetimizin kurucusu aziz Atatürk’ün büst ve heykelleri sistematik olarak hedef alınıyorsa önümüzde azımsanamayacak, görmezden gelinemeyecek vahim bir durum olduğu tartışmasızdır.''

  Türkiye'nin her yönden alarm verdiğini, her açıdan kan kaybettiğini, her anlamda köşeye sıkıştığını ifade eden Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

  ''Şurası iyi bilinmelidir ki, Ortadoğu’nun kanlı ve kabus verici hadiselerini vatan topraklarına bulaştırmaya, Türkiye’nin iç huzur ve kardeşlik ortamını Ayn el-Arap’taki (Kobani) gelişmelere kurban vermeye çalışanlar tarihi ihanetin taraflarıdır. Türkmen katliamına suskun kalanların, Türkmeneli'ne yönelik kıyımlara kör bakanların Ayn el-Arap üzerinden felaket tellallığı yapması ikiyüzlülüktür.''

  "TARİHİ YÜRÜYÜŞ SEKTEYE UĞRATILMAK İSTENİYOR"

  Türkiye içinde faal ve etkin bir ''Kobani'' lobisinin uzun uğraşlar neticesinde vücut bulduğunu ileri süren Bahçeli, asıl meselenin Türkiye'nin dirlik ve birliğinin imha edilmesi olduğunu belirtti.

  PKK-PYD terör örgütünün IŞİD'le hiçbir farkı olmadığının gün gibi meydanda olduğunu anlatan Bahçeli, ''IŞİD terörünün Kobani ablukasını Türkiye’ye mal etme kurnazlığı projelendirilmiş, önü arkası düşünülmüş, aynı zamanda içeriğinde küresel ve bölgesel uzantılarının da yer aldığı acımasız bir senaryodur'' ifadesini kullandı.

  Türkiye'nin ufkunun perdelenmek, tarihi yürüyüşünün sekteye uğratılmak istendiğini belirten Bahçeli, ''Kobani'nin arkasına saklanan, Kürt kökenli kardeşlerimizi istismar etmek için el ovuşturan namert ve nankörler, sözde çözüm süreciyle Türkiye'nin milli varlığını dinamitlemeyi hedeflemektedir'' değerlendirmesini yaptı.

  "SABIR ÇİZGİSİNDEN AYRILMAMALI"

  Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

  ''Herkes bilmelidir ki, Türkiye teröre ve bölücü emellere teslim olmayacaktır. Türkiye’nin huzur ve esenliğini rehin alarak, toplumsal direnci şiddetle törpüleyerek dört parçalı Kürdistan'a giden yolların açılacağını düşünenler bir kez daha baltayı taşa vuracaklardır. Vatandaşlarımızın sakinlik içinde, aklıselim çerçevesinde sabır ve olgunluğun çizgisinden ayrılmaması en öncelikli tavsiye ve temennimizdir. Ayrıca Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in her mensubu uyanık ve dikkatli olacak, muhtemel kavga ve çatışmalardan kesinlikle uzak kalacaktır. Türkiye sevdalısı aziz dava arkadaşlarım, çakılan etnik kıvılcımın nelere mal olacağını, pusuya yatmış bölücülerin bin yıllık kardeşlik ve kader ortaklığına darbe vurmak için nasıl kuyruğa girdiğini bilmek ve görmek zorundadır. Kardeş kavgası çıkartmak ve son yurdumuzu baştan ayağa cehenneme çevirmek için iştahlı olan şiddetseverlere koz verilmeyecektir.''

  "BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE KALINMALI"

  Birlik ve beraberlik içinde kalınırsa bu kötü günlerin mutlaka aşılacağına, toplumsal huzur ve dengenin yeniden tesis edileceğine dikkati çeken Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

  ''Türkiye Cumhuriyeti teröristlerin oyuncağı, komşu coğrafyalardaki istikrarsızlığın alıcısı olmayacaktır. Türkiye'mizin iflasına, iç savaş ve etnik kamplaşmaya yol açacak her tuzağa, her tertip ve sinsi operasyona karşı Milliyetçi Hareket Partisi hazırlıklıdır. Çok açık uyarıyorum, AKP Hükümeti Türkiye’nin milli ve stratejik hedeflerine duyarsız kalmayı sürdürürse, çoktan bitmiş ve gömülmüş olan süreç ihanetine oksijen vermeye devam ederse çözülme kaçınılmaz olacaktır.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir