Bahçeli'den bayram namazı sonrası Kerkük açıklaması

Bahçeli'den bayram namazı sonrası Kerkük açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kerkük ziyaretinin vize engeline takılması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Cenab-ı Allah nasip etmedi. İnşallah ileriki yıllarda bir bayram namazını yine aynı düşünceyi gerçekleştirmek amacıyla Kerkük'te eda etmeyi düşünüyoruz" dedi.

BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ AÇIKLAMA YAPACAK

Gazi Merkez Camii'nde bayram namazını kılarak eski MHP Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'in kabrini ziyarete giden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Gazetecilerin Kerkük'e gerçekleştireceği ziyaretin vize engeline takılması ve ziyaretin gerçekleştirilememesini sorması üzerine Bahçeli, MHP'de bayramlaşmanın genel merkez binasında bayramın ikinci günü yapılacağını ve açıklamaları o gün yapacağını söyledi.

İNŞALLAH İLERİKİ YILLARDA

Ramazan Bayramı namazını Irak'ın Kerkük ilinde Nur El Kebir Camii'nde kılmayı düşündüklerini ifade eden Bahçeli, “Cenab-ı Allah nasip etmedi. İnşallah ileriki yıllarda bir bayram namazını yine aynı düşünceyi gerçekleştirmek amacıyla Kerkük'te eda etmeyi düşünüyoruz. Bugün bütün Türk milletinin, Türkmeneli'nde yaşayan soydaşlarımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diyorum. Müslüman topluluklarda şu an için çok acı sonuçlarla gelişmekte olan olaylara da bir son verilerek istikrar, demokrasi ve barış ortamı sağlanmasını temenni ediyorum” dedi.