Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
567.700
8.13%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C
  Bahçeli'den Öcalan'ın mektubuyla ilgili açıklama

  Bahçeli'den Öcalan'ın mektubuyla ilgili açıklama

  Terörist başı Öcalan'ın HDP'nin istismarına müdahale ettiğini söyleyen Bahçeli, "İstanbul, içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır” dedi.
  • Haber Merkezi
  • 21.06.2019 - 16:27
  • Güncelleme : 21.06.2019 - 16:27

  Terörist başı Abdullah Öcalan'ın İmralı'dan HDP'ye yolladığı mektup, seçime 2 gün kala gündeme oturdu.

  Öcalan, HDP'ye seçimde tarafsız kalma çağrısı yaptı.

  HDP, AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın karşısındaki en güçlü adayı destekleyeceğini açıklamıştı.

  Öcalan'ın bu mektubuyla ilgili basında ve sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, bu konudaki görüşü merak ediliyordu.

  CUMHUR İTTİFAKI 23 HAZİRAN’DAN SONRA DA DEVAM EDECEK

  Bahçeli, açıklamasında şunları söyledi: “Cumhur İttifakı’nın başarısı konusunda fedakârca ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz tartışma götürmez bir gerçektir. 23 Haziran’da sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun Cumhur İttifakı’nın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığı devam edecektir.

  Çünkü Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, istiklalin muhafızıdır. Hiçbir fitne-fesat akın ve akımı ittifakımızın sağlıklı doğasına, sağlam duruşuna zarar veremeyecek, mukavemetimizi kıramayacaktır.

  KİRLİ PAZARLIKLAR AĞIR RİSKTİR

  CHP’nin başını çektiği, İP’in bütün imkânlarıyla destek verdiği, iç ve dış odakların açık açık yardım ve yataklık yaptığı Zillet İttifakı karanlık emellerine ulaşamayacaktır. PKK’nın siyasi izdüşümü olan HDP’nin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır. HDP ve Kandil, CHP’nin yanında hizalanmıştır.

  HDP'NİN İSTİSMARINA MÜDAHALE ETTİ

  Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir. HDP’yle CHP arasında kurulan al-ver süreci, kirli pazarlıklar, kahredici anlaşma ve uzlaşmalar milli bekamız açısından ağır risk ve tehdittir. İmralı’da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken terörist başı anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.

  TERÖRİST BAŞININ UYARISINA RAĞMEN...

  Terörist başının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur. PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin terörist başının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır.

  HDP-PKK-terörist başı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak, nihai olarak İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziran’da tamamıyla kurtulacaktır.”

  MİLLİ BEKA, ZİLLET, HIYANET...

  Tarih, demokrasi ve milli irade bir kez daha hükmünü verecek; yalan, riya ve aldatmayla, milli beka, milli onur, milli haysiyet arasındaki farkı ortaya koyacaktır. Nitekim 23 Haziran’da hak, hakkaniyet, cumhur ve İstanbul kazanacak; zillet, rezalet, melanet, hıyanet kaybedecektir."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir