Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
486.352
1.41%
4ºC
İstanbul
Açık 4 C

  Bakan Çavuşoğlu ABD'li ve Suudi mevkidaşlarıyla görüştü

  Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, dün gece ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cübeyr ile telefonda görüştü.
  • 21.02.2016 - 11:42
  Bakan Çavuşoğlu ABD'li ve Suudi mevkidaşlarıyla görüştü

  Bakan Çavuşoğlu ABD li ve Suudi mevkidaşlarıyla görüştü #1

  Suriye konusundaki diplomasi trafiği hız kesmeden devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün gece ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cübeyr ile telefonda görüştü. Hem ABD Dışişleri Bakanı John Kerry hem de Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cübeyr ile yapılan görüşmede Suriye'deki son gelişmeler, arazideki son durum ele alındı.

  MÜNİH ANLAŞMASI HATIRLATILDI

  Ankara, 17 Şubat'taki saldırıya rağmen, "YPG'ye güveniyoruz" açıklaması yapan Washington yönetimine, duyduğu rahatsızlığını iletti. Münih'te alınan "Suriye'de 1 hafta içinde çatışmaların durması" kararını hatırlatıp, "Esad, Rusya ve YPG Münih'te varılan anlaşmaya uyarsa top atışlarını durduruz" mesajını yineledi. Görüşmelerde ılımlı mıhalefetin nasıl güçlendirilebileceği de konuşuldu. Bu çerçevede Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı el-Cübeyr'in "Ilımlı muhalefete karadan havaya füze verilmesi" önerisi ele alındı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir