Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.568
-0.75%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Bakan Çelik'in oğlu avukat oldu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in oğlu Enes Çelik, resmen avukat oldu.
  • 08.03.2012 - 18:20
  Bakan Çelik'in oğlu avukat oldu

  Bakan Çelik in oğlu avukat oldu #1

  Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi'ndeki Bursa Baro Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen törende, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in oğlu Enes Çelik, Murat Işık ve Murat Kamaç avukatlık yemini ederek, çalışma ruhsatlarını aldı. Genç avukatların yemini sırasında üç bakan ve salondakiler ayağa kalktı. Ruhsatını, babası Faruk Çelik'in elinden alan Enes Çelik'e cübbesini ise Baro Başkanı Zekeriya Birkan giydirdi. Cübbesini, Baro Genel Sekreteri Gürkan Altun'un giydirdiği Murat Işık'a ruhsatını ise Bakan Çağlayan verdi. Cübbesini Avukat Naci Çelik'in giydirdiği Murat Kamaç'a ise ruhsatını Bakan Eker takdim etti.

  ÇOK HEYECANLIYIM

  Mutlu olduğu gözlenen Bakan Çelik ise bir baba olarak duygulandığını söyledi. Çelik, "Bir anne ve baba için bu an son derece önemli anlardan birisi. Hepimiz çocuklarımızın olmasını isteriz. Çocuklar olur, güle oynaya onları büyütmek isteriz. Onların düğünlerinde, ayrı bir mutluluk yaşarız. Okul hayatlarını ve bitirmelerini bekleriz. Ve çok şükür ki Allah bize o günleri gösterdi ve bu diploma mesarisimini gördük. Bunlar güzel anlar ve hayatın mutlu ve tatlı anları. Her günümüz böyle olsun diyorum. Tüm anne ve babaların evlatlarının bu güzel günlerini görmelerini temenni ediyorum. Doğrusu heyecanlı ve çok mutluyum. 3 genç kardeşimizin törenine 3 bakanla katılmaktan da büyük bir haz duyduğumu ifade etmek istiyorum." diye ifade etti.

  ÇELİK'İN TORUNU TÖRENİN MASKOTU OLDU

  Ardından, Bakan Çelik, oğlulları, kızı, eşi, ağabeyi, anne ve babasıyla birlikte objektiflere poz verdi. Bu sırada kucağına verilen torunu Aslı'yı seven Bakan Çelik, duygusal anlar yaşadı. Törene ise küçük Aslı damgasını vurdu. Küçük Aslı'yı öpen Bakan Çağlayan, Faruk Çelik'e, "Oğlun senden yakışıklıymış" diyerek şaka yaptı.


  Görüş Bildir