Petrol
114.09
-0.07%
Euro
17.395
-0.94%
Dolar
16.2439
-0.64%
Altın
969.82
-0.29%
Borsa
2437
0.00%
Bitcoin
472.112
-2.35%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Bakan Gül, Türkiye'nin yaptığı anlaşmaları değerlendirdi

  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye'nin Amerika ve Rusya ile yaptığı görüşmeleri diplomasi zaferiyle sonuçlandırdığını söyledi.
  • AA
  • 23.10.2019 - 13:47
  • Güncelleme : 23.10.2019 - 13:47
  Bakan Gül, Türkiye'nin yaptığı anlaşmaları değerlendirdi

  Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Ankara Hekimevi'nde düzenlenen Lekelenmeme Hakkı Çalıştayı'na katıldı.

  Bakan Gül, burada yaptığı konuşmada Barış Pınarı Harekatı'nın haklılığını bir bir ortaya koydu.

  Bakan Gül, Türkiye'nin yaptığı anlaşmaları değerlendirdi VİDEO

  "BÜYÜK BİR DİPLOMASİ ZAFERİ"

  Türkiye'nin Amerika ve Rusya ile yaptığı anlaşmaları da değerlendiren Adalet Bakanı Gül, "Hem Amerika Birleşik Devletleri ile hem de Rusya Federasyonu ile yapılan görüşmeler, büyük bir diplomasi zaferi ile büyük bir başarıyla sonuçlanmıştır." ifadelerini kullandı.

  Bakan Gül, Türkiye nin yaptığı anlaşmaları değerlendirdi #1

  Bakan Abdülhamit Gül'ün açıklamalarından satır başları;

  "Terörizmle mücadele özünde esasen bir insan hakları mücadelesidir. Çünkü insanın yaşam hakkını tehdit olarak oluşturan terör örgütleri ile etkin mücadele demokrasinin olmazsa olmazıdır.

  Bugün bütün dünya terör örgütlerini tasnif ederek; işime yarar terör örgütü, işime yaramayan terör örgütü diye tasnife tabi tutmaktadır.

  Bugün en yakın bir şekilde yaşayanlar olarak Türk yargısının talep ettiği iadeleri hiçbir şekilde ciddiye ve dikkate almayan ülkeleri yakından görmekteyiz.

  Terör örgütlerini tasnif etmek bir hukuk devletine yakışmaz. Bir hukuk devleti için bütün terör örgütleri, terör örgütüdür. Terör örgütlerini kategorize edemezsiniz ama dünyada maalesef bunun tersi yaşanmaktadır.

  YPG 9 AYLIK BEBEĞİ KATLETTİ

  Bugün Türkiye'ye karşı insan hakları dersi vermeye çalışanların bunu yapıyor olması da kocaman bir çifte standarttır. Bir hafta önce Muhammed Ömer isimli 9 aylık bebeğin cansız bedeni, tabutta bu toprağın altına gömüldü.

  BEBEKLER ÖLMESİN DİYE...

  Ama bu toprağın altına gömülen işte insan haklarından, hukuk devletinden nasibini almamış Türkiye'de ders vermeye çalışan tek dişi kalmış medeniyet dediğimiz o anlayışın kendisidir aslında toprağın altına serilen, yatırılan. Biz Aylan bebekler ölmesin diye Muhammed Ömerler ölmesin diye Türkiye'de 82 milyon vatandaşımızın huzuru bekası için bu operasyonu, bu harekatı başlattık.

  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde temel yaklaşımımız, Türkiye'nin birliğine, huzurunu, bekasını hiç kimsenin tehdit etmemesidir. Aylan bebeklerin ölmemesi, Muhammed Ömerlerin kendi evine, yurduna, memleketine salimen dönmesidir.

  Tüm uğraştığımız budur. Ve Türkiye'nin güneyinden hiçbir şekilde ülkemize ve şehirlerimize insanımıza doğru bir tehdidin gelmemesidir tüm mücadelemiz.

  Bakan Gül, Türkiye nin yaptığı anlaşmaları değerlendirdi #2

  ORADAN HAVAN MERMİSİ GELDİĞİNDE...

  Oradan tehdit geldiğinde, bir mermi geldiğinde, havan mermisi geldiğinde Türk de ölüyor, Kürt de ölüyor, Arap da ölüyor. Biz Türkiye'de 82 milyon Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Müslümanı, Hristiyanı, Yezidisiyle bir ve beraber olduğumuza inanıyoruz.

  TÜRKİYE'YE KARŞI NEREDEN TEHDİT GELİRSE GELSİN

  İşte bu birlik ve beraberlik için Türkiye'ye karşı nereden tehdit gelirse gelsin, o tehdidi kaynağında kurutmak bizim temel görevimizdir. İşte o yüzden bir operasyon yapılmıştır, bu harekat yapılmıştır.

  Bakan Gül, Türkiye nin yaptığı anlaşmaları değerlendirdi #3

  HAREKATIN DAYANAĞI HUKUKTA MEŞRU MÜDAFAADIR

  Bu harekatın dayanağı da uluslararası hukukta meşru müdafaadır. Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'dir, NATO sözleşmelerdir. İşte bu çerçevede yapılan ve hiçbir sivile zarar vermemek adına büyük bir hassasiyetle sürdürülen bu harekatın temel hedefi, hiçbir etnik gruba karşı değil terör örgütlerine karşı onları yerinde kaynağında etkisiz hale getirmektir.

  BÜYÜK BİR DİPLOMASİ ZAFERİ

  İşte bu çerçevede hem Amerika Birleşik Devletleri ile hem de Rusya Federasyonu ile yapılan görüşmeler, büyük bir diplomasi zaferi ile büyük bir başarıyla sonuçlanmıştır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir