Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.082
-0.39%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Bakan Nabi Avcı: Turizmci ağlamaz

  Turizmin iyi bir algı yönetimi sektörü olduğunu söyleyen Bakan Avcı, ağlayan işletmelere kimsenin iyi bir gözle bakmayacağını ifade etti.
  • AA
  • 12.04.2017 - 16:35
  Bakan Nabi Avcı: Turizmci ağlamaz

  AVCI

  Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Marmaris D-Resort Grand Azur otelde, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

  TURİZMCİ AĞLAMAZ

  Turizm sezonu için neler yapılabileceğinin tartışıldığı toplantıda konuşan Bakan Avcı, şöyle dedi: "İnşallah sizlerin de desteğiyle turizmimizi eski günlerinden de iyi bir duruma getireceğiz. Turizm aynı zamanda bir algı yönetimi sektörüdür. Turizmci ağlamaz. Ağlayan işletmelere kimse iyi gözle bakmaz. Hiçbirimiz, kapısında durmadan şikayet eden dükkan sahibinin dükkanına girmeyiz. Dolayısıyla bizler iyi oldukça, sektör iyi olur. Hiç değilse, iyi dedikçe iyi olma potansiyeli artar. Burada bir 'Murphy Kanunu' var. Kötü dedikçe de kötüye gitme potansiyeli artar. Bu nedenle turizmciler her zaman dik durmak durumundadırlar. 2016 yılında bu bakımdan sektör iyi bir sınav verdi. Gerçekten ağır bir darboğazdan geçtik. İstihdam ve diğer yakıt ve benzeri desteklerle sektör, 2016 yı en iyi şekilde atlattı."

  "ÇEŞİTLİLİĞİ ARTTIRDIĞIMIZ TAKDİRDE..."

  Bakan Avcı, ülkede yıllardır turizminin 'deniz, kum ve güneş' olarak pazarlandığının altını çizerek, şöyle konuştu: "Bu dar parantezle bile dünyada turizm bakımından ilk 6 ülke arasına girdik. Ancak bundan sonra bu parantezi sağlık, kongre, doğa, spor gibi çeşitlendireceğiz. Bu çeşitliliği arttırdığımız takdirde, ilk 3 sıraya girmememiz için hiçbir neden yoktur. Kimsenin de aklında bir soru işareti kalmasın. Türkiye bunu başarabilecek istek, güç ve yapıya sahiptir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir