Euro
10.0206
-0.16%
Dolar
8.4412
0.04%
Altın
491.87
-0.07%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
336.537
-3.23%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Bakan Taner Yıldız'dan zam açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Eylül ayında doğalgaza zam yok. Doğalgazı vatandaşlarımıza Eylül ayında da Ağustos fiyatlarıyla vereceğiz" dedi.
  • 31.08.2014 - 15:51
  Bakan Taner Yıldız'dan zam açıklaması

  Bakan Taner Yıldız dan zam açıklaması #1

  Bakan Yıldız, AK Parti'nin Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıya girmeden önce basın mensuplarının 'doğalgaza zam olup olmayacağı' ile ilgili sorularını yanıtlayan Taner Yıldız, "Yeni hükümetimizin ilk doğalgazla ilgili sorusunu sordunuz. Doğalgazı biliyorsunuz yurtdışından ithal ediyoruz. İthal ettiğimiz doğalgazın fiyatı artmış olsa bile, bizim yurtdışından aldığımız doğalgazın fiyatı pahalanmış olsa da biz bu artışı vatandaşlarımıza yansıtmıyoruz. Eylül ayında da doğalgaz fiyatları değişmeyecek ve doğalgazı vatandaşlarımıza yine Ağustos fiyatlarıyla vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

  Bakan Taner Yıldız'dan zam açıklaması İZLE

  Yeni oluşan Bakanlar Kurulu ve AK Parti'deki yeni dönemi değerlendiren Bakan Yıldız, "AK Parti tarafından yeni kurulan hükümetimiz, vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Bizler Türkiye'nin sürdürülebilir ve hükümetler değiştikçe değişmeyen politikalarını oluşturduk ve oluşturmaya da devam ediyoruz. Bu politikaların kişiler ya da hükümetler değiştikçe değişmemesi lazım. Bizler koltuklarımızı yeri geldiğinde devredeceğiz. Bizler koltuk sevdalısı değiliz. Ancak koltuklar devredilirken, Türkiye'nin belli politikaları da değişmemeli ve sürdürülebilir politikalar, devam etmelidir. Türkiye'nin geleceği için bu çok önemli. Bu politikalar sayesinde Türkiye'nin ilerleyen yüzünü birlikte göreceğiz" dedi. Bakanı Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle verdiği resepsiyona da değinerek, "Resepsiyon önemliydi. Bu resepsiyona 3 bin 500 kişi katıldı. Türkiye'de toplumun her kesiminden temsilciler katıldı. Siyaset, sanat, iş dünyası, spor, her kesimden Türkiye'nin her katmanından insanlar katıldı İnşallah çok daha güzel günler Türkiye'ni bekliyor" diye konuştu.

  IŞİD'DEN PETROL ALMADIK

  Son günlerde Türkiye'nin IŞİD'ten petrol alıp işlediği yönündeki iddiaların yeniden gündeme getirildiğini ifade eden Bakan Yıldız, "Arkadaşlar, çok çeşitli zamanlarda ifade ettiğim gibi, yine altını kalın harflerle çiziyor ve söylüyorum ki Türkiye ne IŞİD'ten petrol almıştır ne de IŞİD petrolünü Türkiye'de işlemiştir" dedi. Türkiye'nin 12- 13 farklı ülkeden petrol aldığını ve bunlar arasında en fazla da Irak'tan petrol aldığını bildiren Yıldız, "Türkiye Irak'taki Bağdat yönetiminden ve Erbil'den petrol almaktadır. Ancak IŞİD'in kontrolündeki rafineriden ya da onların elindeki petrol havzalarından petrol almamıştır, almayacaktır. Bunu bir kez daha vurgulamak istiyorum" diye konuştu.

  CHP’YE TAVSİYEM, SANDALYELERİ SABİTLESİNLER

  AK Parti'nin Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Danışma Kurulu Toplantısı'na Bakan Taner Yıldız'ın yanı sıra, AK Parti Grup Başkanvekili Mutafa Elitaş, AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Yıldız, "11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirine karşı gösterdikleri ilgi, alaka ve muhabbet, tüm dünyaya örnek olmuştur. Buradan çıkarılacak çok dersler var. Türk siyaseti, kendine göre dersler çıkarmalıdır" ifadelerini kullandı. Yıldız, "Muhalefeti bundan sonra daha farklı bir politika izlemeye davet ediyorum. Mutlaka daha farklı politikalar ortaya koymalıdır. 6 Eylül’de CHP bir kongre yapacak. Önümüzde CHP’yi bekleyen böyle bir süreç var. Kongrede uçuşan sandalyeler görmek istemiyoruz. Tüm Türkiye böyle bir görüntü görmek istemiyor. Benim CHP’ye bir tavsiyem var, sandalyeleri sabitlesinler. Belki kendilerini tutamayabilirler, belki kendi aralarında bazı ayrışmalar vardır. Ama birbirlerine sandalye atmasınlar. İktidar partisi olduğumuz halde biz böyle bir manzara görmek istemiyoruz" diye konuştu. Muhalefet partilerinin, kendileri için fırsat olarak gördükleri her türlü yapıyı bozmaya uğraştığını iddia eden Bakan Yıldız, şunları söyledi: "Bu niyet okuyuculuğu, her başları sıkıştığında sarıldıkları bir yoldur. Bakan arkadaşlarımızın görev devir tesliminde yaşananları, tüm Türkiye hep birlikte gördü. Birbirleriyle kucaklaşarak, birbirlerine başarılar dileyerek devir teslimler gerçekleşti. Halbuki bu görev devir teslimler, daha önceleri tartışmalı olurdu. Muhalefet partileri, artık kendine çeki düzen vermeli."

  ATTIKLARI KİTABI OKUSALAR

  Bakan Yıldız, muhalefeti eleştirmeye devam ederek, şöyle konuştu: "Muhalefet partileri, hep yapılan işlerin altında başka şeyler arıyor. Bakın, Meclis’te o attıkları kitabı okusalar, kendilerine çok daha fazla iyilik etmiş olurlardı. Muhalefetin yapacağı bir şey yok. Hiçbir dönem Türkiye muhalefetten umudunu kestiği bir dönem yaşamamıştır. Sürekli fitne, fesat ve ayrılıktan bahsediyorlar. Böyle muhalefet olmaz. AK Parti sürekli büyümektedir. Her seçimde güçlenerek yoluna devam ediyor. Tüm teşkilatımız, artık seçim dönemlerine alışmıştır. Yeni Türkiye’de herkes şeffaf olacak. Bir ülkenin Enerji Bakanı’nı bütün bu gizlilikle yaptığı görüşmeleri 4 yıl boyunca dinlemişler. Bu nasıl olabilir? Bu normal mi? O nedenle bu süreçte artık herkes ve her şey normalleşecek ve şeffaflaşacak. Bizim davamız Türkiye’nin büyümesidir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir