Euro
11.0183
2.49%
Dolar
9.4494
2.58%
Altın
541.02
2.51%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
597.000
-3.09%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Bakan Yılmaz Sivas'ta Muharrem cemine katıldı

  Sivas'ta Muharrem ayı cemine katılan Milli Savunma Bakanı, lokma duasına da katıldı..
  • 26.11.2012 - 11:42
  Bakan Yılmaz Sivas'ta Muharrem cemine katıldı

  Bakan Yılmaz Sivas ta Muharrem cemine katıldı #1

  Programı nedeniyle Sivas'ta bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Muharrem ayı nedeniyle cemevinde verilen aşure iftarına katıldı.

  CENNETTE GENÇLERİN EFENDİSİNİ GÖRMEK İSTEYENLER HZ. HÜSEYİN'E BAKSIN

  Lokma duası ve iftar programının ardından konuşan Bakan Yılmaz, "Peygamberimizin, Hüseyin bendendir, ben Hüseyindenim, kim cennette gençlerin efendisini görmek istiyorsa, Hz. Hüseyin'e baksın." dediğini hatırlatarak, 'Allah ayeti kerimesinde derki; Ehlibeyt, Allah sizden kiri günahı gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister'. Bizim inancımız o dur ki Ehlibeyt temizdir. Kim onun yolunu takip ederse onlarda temizdir. Hz. Hüseyin Kufelilere yazdığı mektupta şunları söyler: 'Kitabullaha amil olmayan adalet terazisini elinde tutmayan hak ve gerçek dine göre hareket etmeyen nefsini Allah'a bağlamayan kişi gerçek manada imam da olamaz, önder de olamaz'.

  Bakan Yılmaz Muharrem Cemi'ne katıldı

  ALLAH'IN KİTABINI ESAS ALACAĞIZ

  O halde bizim yapmamız gereken şey, Hz. Hüseyin'in yolundayız diyorsak, Allah'ın kitabını esas alacağız. Adalet terazisini elimizden bırakmayacağız. Hak ve gerçek dine göre hareket edeceğiz. Nefsimizi Allah'a bağlayacağız ki işte o zaman biz Hüseyniyiz diyeceğiz. Bu duygular içinde başta şehitler efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimiz rahmetle anıyorum. "dedi.

  AĞITLARA BAKAN DA EŞLİK ETTİ

  Bakan Yılmaz daha sonra iftar sonrası cemevinde düzenlenen matem cemine katıldı. Muharrem ayının 10'ununda Hz Hüseyin'in şehit edilişinin anlatıldığı ceme katılanlar gözyaşlarını tutamadı. Deyişlerle Hz Hüseyin'e ağıtların yakıldığı ceme Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da eşlik etti.

  Yılmaz, daha sonra Sivas'ta yapımı devam eden Çağrı Merkezi inşaatını gezdi.

  Öte yandan Bakan İsmet Yılmaz cemevi ziyareti öncesi de Yıldız Beldesinde Okul ve Sağlık Merkezi açılışlarını gerçekleştirdi. Programa Vali Zübeyir Kemelek, Milletvekilleri Ali Turan, Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir