Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.000
-2.60%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C
  Bakanlık Fatih Ormanı tahsisini iptal etti

  Bakanlık Fatih Ormanı tahsisini iptal etti

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Ağaoğlu'nun işletme hakkı sözleşmesini iptal etti.
  • 13.11.2012 - 14:59

  Bakanlık Fatih Ormanı tahsisini iptal etti #1

  Ali Ağaoğlu'nun, Maslak 1453 projesinin olay yaratan reklamlarında kullandığı Fatih Orman'ı bugüne dek çok tartışılmıştı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tartışmalar üzerine "Fatih Ormanı’nın, İstanbul 1453 projesi ile hiçbir ilgisi yoktur, tahsis edilmemiştir. Ormanın kesilmesi de söz konusu değil" şeklinde açıklama yapmış, Ağaoğlu da tüketiciyi yanılttığı için eleştirilmişti.

  GERÇEK TWITTER'DA ORTAYA ÇIKTI

  Ancak daha sonra Twitter'da ortaya çıkan gerçek Bakanlığı zor durumda bıraktı. Twitter'da bir kullanıcı Ali Ağaoğlu'na ait şirketin Fatih Ormanı mesire alanına girerken kendisinden 10 TL para aldığını söyleyip, faturanın resmini de Twitter'dan paylaştı. 

  İZİN ALMAKSIZIN AĞAOĞLU'NA DEVREDİLDİ

  Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Fatih Ormanı B Tipi Mesire Yerinin işletmeciliğini yürüten AKC Petrol Ürünleri'nin sözleşmesini, idareden izin almaksızın işadamı Ali Ağaoğlu'nun da arasında bulunduğu gruba hisse devri yaptığı gerekçesiyle feshetti. Depozito ve teminatları gelir kaydedilecek olan AKC Petrol Ürünleri, mesire yerini 10 gün içinde hasarsız olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na devredecek, ayrıca 1 yıl boyunca da devlet ihalelerine giremeyecek.

  BAKANLIĞA GERİ DEVREDİLECEK

  İşletmeci şirket, 10 gün içinde tesisi ve sahayı boşaltarak hasarsız, elektrik, su, telefon ve benzeri her türlü borçlardan ve işletme bedelinden borçsuz olarak karşılıklı imzalanacak devir teslim tutanağı mukabilinde idareye teslim edecek.

  AĞAOĞLU'NDAN BAKANLIĞA CEVAP GELDİ.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir