Euro
15.2736
-0.09%
Dolar
13.5883
-0.01%
Altın
793.4970
-0.14%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
499.798
-1.29%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Balyoz sanığı Tuğamiral'in Erdoğan Gül Arınç ses kaydı

  Gül, Erdoğan ve Arınç'la ilgili Balyoz sanığı Fatih Ilgar'a ait olduğu iddia edilen ses kaydı yayınlandı
  • 11.06.2012 - 12:50
  Balyoz sanığı Tuğamiral'in Erdoğan Gül Arınç ses kaydı

  Balyoz sanığı Tuğamiral in Erdoğan Gül Arınç ses kaydı #1

  Twitter'da Ses_TV isimli hesapta yeni bir ses kaydı yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde yine Balyoz sanığı Tuğamiral Fatih Ilgar'a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştı. O kayıtta iddia edilen kişi, bir iki aya kadar çıkacaklarını, ülkenin ancak bir iç savaşla kendine geleceğini söylemişti.

  Yine Balyoz sanığı Fatih Ilgar'a ait olduğu iddia edilen yeni ses kaydında Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a ilgili çok konuşulacak analiz ve değerlendirmeler var.

  ARINÇ HEM İYİ POLİS HEM DE KÖTÜ POLİS

  "En büyük köprü Arınç" denilen ses kaydında, Bülent Arınç'ın bazen "iyi polis" bazen de "kötü polis" rolünü oynadığı ifade ediliyor.

  Ses kaydında Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan arasında da çatışma olduğu, çok ciddi sürtüşme yaşanadığı da iddia ediliyor. Sözkonusu ses kaydında Cumhurbaşkanı'nın Başbakan'ın rahatsızlığından dolayı çok mutlu olduğunu, Cumhurbaşkanının kumanda edeceği bir AK Partiyi, Başbakanın hazmedemeyeceğini söylüyor.

  Ses kaydının devamında sözkonusu kişi bu sürtüşmenin uzun sürmesi durumunda mutlaka bir savaşın çıkacağını ve bir tarafın diğer tarafı götüreceğini söylüyor. TSK'nın bu şartlara uygun davrandığını değerlendiriyor.

  İşte o ses kaydındaki ifadeler

  ARINÇ'IN MİSYONU DENGELERİ GÖZETMEK. O YÜZDEN BAZEN İYİ POLİSİ BAZEN DE KÖTÜ POLİSİ OYNAR.

  ARINÇ. EN BÜYÜK KÖPRÜ ARINÇ. ARINÇ O YÜZDEN HEP VAR. ONA KİMSE BİRŞEY YAPAMAZ. TAMAM MI? O, ORTAYI BULAN, ARAYI BULAN, BÜTÜN DENGELERİ GÖZETEN TEK İSİM. ŞİMDİ O, HEM ZAMAN ZAMAN KÖTÜ POLİSİ, ZAMAN ZAMAN İYİ POLİSİ OYNUYOR. O, BİZİM LEHİMİZDEKİ AÇIKLAMALARI TAMAMEN İYİ POLİS. İYİ POLİS LAFLARI BUNLAR. O SADECE VAZİFESİNİ YAPIYOR. ONUN İÇİN ARINÇ, ŞEY DE PARTİ LİDERİ DE OLAMAZ. TAMAMEN O ŞEYİNE DEVAM EDECEK MİSYONUNA DEVAM EDECEK BU HALDE.

  BAŞBAKAN, PARTİNİN ABDULLAH GÜL TARAFINDAN KUMANDA EDİLMESİNİ HAZMEDEMEZ.

  SAĞLIK DURUMUNU AÇIKLIYORDU YA CUMHURBAŞKANI BAŞBAKANIN. YÜZÜ PEMBELEŞMİŞ, GÖZLERİNİN İÇİ GÜLÜYOR. HABERİ ALMIŞ. BELLİ. ONDAN SONRA O KADAR MUTLU, O KADAR NEŞELİ Kİ. EEE ŞİMDİ ELİNİ OVUŞTURUYOR. GÜZEL BİR PASTA VAR ORDA. ŞİMDİ DİYECEKLER Kİ O KADAR BASİT Kİ MATEMATİK. SENİN SAĞLIK DURUMUN BU ŞEYİ İDAME EDEMEZ. SEN GEL KÖŞKE. RAHAT BİR HAYAT. BİZ BAŞBAKAN OLALIM. YER DEĞİŞELİM. BUNU HAZIMLAYAMAZ. LİDERLİĞİ, KARİZMASI, GÖZÜKARALIĞI GİBİ BİRTAKIM ÖZELLİKLERİ VAR. AYNI ÖZELLİKLER ELBİSE GİBİ ÖBÜRÜNE OTURMUYOR. YANİ CUMHURBAŞKANININ BU PARTİYİ KUMANDA ETMESİNİ HAZIMLAYAMAZ. ASLINDA CUMHURBAŞKANI OLMASINI İSTEMEDİ BAŞBAKAN. YANİ BU HEDEFLERE ÖBÜR ADAMLA GİDİLMEZ.

  ARALARINDAKİ SÜRTÜŞME DEVAM ETTİKÇE BİR TARAF BİR TARAFI GÖTÜRECEK. HERŞEY KONTROLDEN ÇIKACAK. TSK BUNA UYGUN ZEMİN HAZIRLADI

  ARTIK BİR YERDE BASINÇ BİRİKTİ. BU SÜRTÜŞME AYYUKA ÇIKTI. ŞİMDİ ARTIK İKİ TARAF ÇOK İYİ BİLİYORLAR Kİ BU SÜRTÜŞME UZUN SÜRE DEVAM ETTİĞİ MÜDDETÇE, BİR TARAF BİR TARAFI GÖTÜRECEK, ERİTECEK VE SAVAŞ ÇIKACAK ARALARINDA. BU SAVAŞ ORTAMINA İLAVE SORUNLARLA GİTMEMELERİ LAZIM. İLAVE SORUNLAR NE? SİLAHLI KUVVETLERLE OLAN SORUNLAR, KÜRT SORUNU, EKONOMİK SORUN. ÇÜNKÜ BU İKİ GÜÇ ARALARINDAKİ SAVAŞA BU ÜÇ İLAVE SAVAŞTAN PLUS BİR TANESİ DÂHİL OLDUĞU ANDA İÇ SAVAŞ ÇIKAR. HERŞEY KONTROLDEN ÇIKAR. BUNU ÖNLEMEK İÇİN BİR SİLAHLI KUVVETLERLE ARASINI DÜZELTMESİ LAZIM. TAMAM MI? ZATEN SİLAHLI KUVVETLER DE ONA UYGUN ORTAM SAĞLADI. EKONOMİ TAMAMIYLA SICAK PARANIN ÜSTÜNDE DÖNÜYOR. GELELİM KÜRT SORUNUNA. KÜRT SORUNUNU DA YÜZDE YÜZ ÇÖZMEK ZORUNDA. KCK VS. HEPSİNİ ÇÖZMEK ZORUNDA. ÇÜNKÜ ÖRGÜT ÇIKTIĞINDA ÇOK KAN DÖKER. HÜKÜMET BUNU KALDIRAMAZ.


  Görüş Bildir