Euro
9.3864
-0.02%
Dolar
7.8707
-0.01%
Altın
458.11
0.01%
Borsa
1.342
1.28%
Bitcoin
135.699
-10.98%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Baransu ve Uslu'dan İmralı tutanaklarına sert tepki

  Baransu ve Uslu'dan İmralı tutanaklarına sert tepki

  Öcalan'ın BDP'li vekillerle yaptığı görüşmede isim vererek eleştirdiği Baransu ve Emre Uslu, twitter'dan isyan etti..
  • 28.02.2013 - 11:48

  Baransu ve Uslu dan İmralı tutanaklarına sert tepki #1

  BDP'li vekillerin İmralı ziyaretinin tutanakları, bugün Milliyet gazetesinde Namık Durukan imzasıyla yayınlandı. Tutanaklarda Abdullah Öcalan, gazeteciler Mehmet Baransu ve Emre Uslu ile ilgili çeşitli iddialarda bulunmuştu. Her iki gazeteci, tutanaklarda yer alan ifadelere çok sert çıktı.

  Tutanaklarda ismi açıkça belirtilen Ak Parti Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner de hem TBMM'de gazetecilerin bu yöndeki sorularını yanıtladı hem de katıldığı bir Tv programında iddialara çok sert tepki gösterdi.

  Tutanaklarda Uslu ve Baransu ile ilgili bölümler şöyleydi:

  "(...) Fethullah Gülen ABD'de yaşıyor. 120 devlette okul açmış, para nereden. Florida kontrgerillanın eski merkezidir, Türkeş ve Latin Amerika'daki kontrgerilla, orada yetiştirildi. Yeni merkez ise Utah'tadır. Emre Uslu vs. orada eğitildi. Sağda ve solda örgütleri kontrgerilla ele geçirdi.(...)

  (...) Türkiye'de 3 koldan paralel devlet çalışması var. Bu ilişkileri sabote edilmeye başladı. Sıradan lobiler değil. ABD'de Yahudi, Ermeni ve Rum lobileri stratejik ve taktik müdahale ediyorlar. Her 3'ü de Anadolu çıkışlıdır. Sözde bir hükümet var, sözde bir parlamento var.

  CHP ve MHP paralel devletin izdüşümleridir, basit aletleridir; AKP 'ye de, medya ve işadamlarına da sızmışlar. Sadece MİT kalmış, hedeflenen bizim geliştirdiğimiz diyalogdur. MİT Müsteşarı düşürülmek isteniyor. Emre Uslu, Mehmet Baransu MİT'i hedef aldılar. Arkalarında devasa bir güç var.(...)"

  METİNER KENDİNİ SATMIŞ

  "Metiner saçmalıyor, "APO sıkıştı" diyor. Propaganda ile oyunu karıştırıyor. Kendisini düzene satmış, kendisini rezil etmiş, AKP'yi 10 yıldır ayakta tutan benim. Derhal bu söylemi terk etmesi lazım. Biz AKP'yi çıkartan gücüz."

  İşte Baransu ve Uslu'nun tepki dolu tweet'leri ve AK Parti'li Mehmet Metiner'in o açıklamaları..

  MEHMET METİNER

  Satılmışlık, rezillik bahsinde Öcalan, Metiner hakkında konuşabilecek en son kişidir. İmralı’daki şahıs bile bu süreci baltalamaya çalışırsa, ben bu sürecin arkasında duracak bir insanım. Bu süreç, her türlü provokasyona, çelmelere, engellemelere rağmen kararlılıkla sürdürülmesi gereken bir süreçtir. Ne pahasına olursa olsun bu süreç kesintiye uğramamalıdır. Öcalan da Kandil de bu süreci sabote etmeye kalkışırsa Hükümetimizin, bu süreci kararlı şekilde devam ettirmesi gerektiğine inanıyorum.

  TUTARSIZ ÖCALAN

  Şayet bu sözler Öcalan'a aitse buradan bir çözüm çıkmaz. Bu bakış açısı sekter bir bakış açısıdır. Ak PArti ile ilgili olan Başbakan ERdoğan ile ilgili yorumlar saçma sapan değerlendirmelerdir. 'AK Parti'ye altın tepsi içinde iktidar sunduklarını ' söylüyor. Halbuki biz 2004 yılında iktidara geldiğimizde Öcalan o dönemde bizi darbeyle devirmeye çalışanlarla İmralı'da müzakereler yürütüyordu ve 2004 yılında PKK'nın tekrar silah kullanması talimatını veriyordu. 'Ak Parti'nin tek parti hegamonyası kurduğunu' söylüyor. Bizim dönemimizde faili cinayetlerin şüphelileri yargı marifetiyle Silivri'ye tıkılırken aynı Öcalan, 'Çözüm isteyenler Silivri'ye tıkılıyor' diyordu.

  MEHMET BARANSU

  - Bugün 28 Şubat, yıllar önce Çevik Bir andıçladı gazetecileri. Şimdi Hükümet MİT, Fidan elemanları Öcalan'la adımı vererek bizi hedefe koyuyor.

  - Arkamızda büyük kontra gerilla güç varmış. Be Allahsızlar. Siz Allahı unuttunuz ama arkamda tek güvendiğim Rabbim var.

  - İsrailin, Mossadın elinde oyuncak olan Mit tek milli kurummuş. Milli kalmasını da Öcalan sağlamış. Ak partinin ve Fidancığının geldiği nokta.

  EMRE USLU

  - Abdullah Öcalan MIT'in pis işlerini yapmaya başlamış. MIT adına bizi hedef gösteriyor şimdi de...

  - Milliyetteki haber doğruysa Abdullah Öcalan'ı mahkemeye vereceğim. Iddiasını ispatlama hakkı vereceğim ona. Lidermisin MUFTERI mi karar ver?

  - Abdullah Öcalan PKK liderliğini bırakmış MIT'in tekikçiliğine başlamış. MIT' milli kuruluş MIT'ten iyisi yok diye başlamış. Görün Kürtler...

  - Belki de başından beri öyleydi. MIT'i eleştiren kim varsa karşısında Abdullah Öcalan'ı buldu. Bugün bizi hedef gösterdiği gibi..

  - APO "Turkiye'de tek [milli güç] MIT kalmış" dedikten sorna beni PKK'ya hedef gösteriyor. Bu adama MIT tektikçisi derim ben. Bu kadar basit..

  - Öcalan kürtleri çok umursuyorsaydı ULUDERE'den bir kelime söz ederdi. ULUDERE de ölenlerden neden 1 kelime yok? Çünkü MIT'in parmağı var.

  Baransu ve Uslu dan İmralı tutanaklarına sert tepki #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir