Euro
10.3761
-0.01%
Dolar
8.8668
-0.04%
Altın
494.69
0.08%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
371.700
-2.58%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Barbaros Şansal'a suç uydurmadan 3 yıl hapis

  Ünlü modacı Barbaros Şansal yalan beyan'dan 3 yıl'a kadar hapsi isteniyor.
  • 03.11.2013 - 23:23
  Barbaros Şansal'a suç uydurmadan 3 yıl hapis

  Barbaros Şansal a suç uydurmadan 3 yıl hapis #1

  Modacı Barbaros Şansal 3 Ağustos akşamı kapısına gelen sivil giyimli kişilerce kaçırılarak yaklaşık 2 saat Habibler'deki bir evde alıkonulduğunu iddia etmişti 

  Polise başvurarak şikayetçi olan Şansal kapısına gelen kişinin "İfadeniz için görüşmemiz gerekiyor" dediği için görevli bir polis olduğunu düşündüğünü ve telefonla arkadaşlarına durumu anlatarak tweet attığını belirtmişti.

  KAÇIRDILAR BENİ EVE GERİ BIRAKTILAR

  Şansal yaşadıklarını, "Bindiğim araçta iki kişi vardı. Yaklaşık 40 dakika kadar yolculuk yaptıktan sonra Habibler semtinde müstakil bir eve getirildim. 2 saat kadar bana sorular sorarak hayatımı anlattırdılar. Darp, şiddet ya da kötü muamele görmedim. Sonra Ford marka, beyaz renkli, plakası 34 ile başlayan ama diğer kısmını çamurla kaplı olduğu için göremediğim bir araçla beni eve bıraktılar" şeklinde anlatmıştı. 

  NE ÖYLE BİR EV VAR, NE DE BİR DELİL 

  Akşam gazetesinin haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Şansal'ın iddialarıyla başlattığı soruşturmaya takipsizlik kararı vererek dosyayı kapattı. Gerekçeli kararda; suç tarihinde Şansal'ın anlattığı gibi bir araçla alındığı yönünde görüntü veya delilin elde edilemediği anlatıldı. Ayrıca yaptırılan yer göstermelerinde, tarif ettiği gibi bir evin olmadığı belirtildi. İddiaların çelişkili olduğu, dolayısıyla anlattıklarını doğrular ve soruşturmayı gerektirir bir suçun olmadığı, iddiaların soyut olduğu kanaatine varıldığı belirtildi. 

  SANIK OLDU

  Şansal polise 'mağdur' sıfatıyla başvurdu ancak soruşturma sonunda 'sanık' oldu. Takipsizlik kararının ardından, iddiaları asılsız çıktığı için Şansal hakkında 'suç uydurma'dan soruşturma başlatıldı. İddianame hazırlayan savcılık, Şansal'ın 3 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması için dava açtı. İddianamede, işlenmemiş bir suçu yetkili makamlara işlenmiş gibi ihbar ederek, delil ve emarelerini soruşturma yapılmasını sağlayacak biçimde uydurduğu belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir