Euro
9.9902
0.11%
Dolar
8.4038
-0.01%
Altın
490.16
0.23%
Borsa
1.409
0%
Bitcoin
321.829
-1.00%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Necdet Özel açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan Necdet Özel açıklaması

  Sağlık sorunları nedeniyle rapor alan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in emekliye ayrılacağı yönündeki iddialar Davutoğlu'na soruldu.
  • 11.05.2015 - 10:24

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ndan Necdet Özel açıklaması #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in sağlık nedenleriyle rapor almasıyla ortaya çıkan ayrılma, emekli olma iddialarıyla ilgili konuştu. Özel'in emekliye ayrılmasının söz konusu olmadığını, 15 gün sonra görevinin başına döneceğini söyledi.

  Uçağında Yeni Şafak ekibine açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Özel'in rahatsızlığı hakkında bilgi vermezken, eşiyle birlikte yaptığı ziyareti anlattı:

  "EMEKLİYE AYRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

  "Perşembe günü haftalık olağan görüşmemizde rahatsız olduğunu, hastaneye kaldırılması gerektiğini ifade etti. Perşembe günü mitingden döndükten sonra Sare Hanım ile birlikte evine ziyarete gittik. Sohbet ettik, epeydir de planladığımız şeydi. Hastanede çok başarılı bir operasyon geçirdi. İzin almasının tek gerekçesi sağlıkla ilgili bir konudur. Kendisiyle konuştum. Morali de sağlığı da yerinde. Emekliye ayrılması söz konusu değil."

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ndan Necdet Özel açıklaması #2
  Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu geçtiğimiz perşembe akşamı, seçim çalışmalarından sonra Özel'e geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştu.

  "TUTARLI BİR ÇİZGİ TAKİP ETTİ"

  Başbakan Davutoğu, Özel ile sağlıklı bir iletişimleri olduğunu vurguladı, demokratik kurallara riayetine dikkat çekti:

  "Son derece sağlıklı bir iletişimimiz var. Genelkurmay Başkanımız hem demokratik kurallara riayet eden hem de TSK'nın profesyonel kabiliyetini demokratik sistem içinde geliştirmeye özen gösteren bir komutanımız. 8 aydır Başbakan olarak, ondan önce Dışişleri Bakanı olarak beraberdik. Hiçbir zaman TSK'nın demokratik sistem içindeki yerini tartışmaya açacak davranış içinde olmadı. Ve bu 4 yıl içinde taşlar bir anlamda yerine oturdu. MGK'daki oturma düzeninden birçok diğer alanlarda hep siyasi iradeyle ve demokratik kültür içinde son derece tutarlı bir çizgi takip etmiştir."

  15 GÜN RAPOR ALDI

  Cumartesi günü, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in sağlık gerekçeleriyle 15 gün rapor alarak izne ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Özel'in hastalığı hakkında bir bilgi verilmedi. 15 gün boyunca Özel'e, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet edecek.

  OPERASYON BAŞARIYLA TAMAMLANDI

  Genelkurmay Başkanlığı internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada Necdet Özel'in geçirdiği tıbbı operasyonun başarıyla tamamlandığı ve sağlık durumunun iyi olduğu duyuruldu.

  Genekurmay'ın açıklamasının devamında, bazı basın yayın organlarında konu ile ilgili çıkan spekülatif haberler gerçeği yansıtmadığı da ifade edildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir