Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
512.908
0.96%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C

  Başbakan: CHP'li Aygün'ün kaçırıldığına inanmıyorum

  Erdoğan, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasının inandırıcı olmadığını söyledi.
  • 31.08.2012 - 22:41
  Başbakan: CHP'li Aygün'ün kaçırıldığına inanmıyorum

  Başbakan: CHP li Aygün ün kaçırıldığına inanmıyorum #1

  Başbakan Erdoğan, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması olayıyla ilgili şüpheleri olduğunu söyledi.

  Kanaltürk televizyonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, konuyla ilgili kamuoyu araştırması yaptıklarını ve halkın büyük bölümünün de Aygün'ün kaçırılmış olmasını inandırıcı bulmadığını söyledi.

  "ŞÜPHELERİM VAR, İNANMIYORUM"

  Erdoğan'a, araştırma sonuçlarını açıklamasının ardından, 'sizin düşünceniz ne?' diye soruldu ve yanıt, "Şüphelerim var, inanmıyorum" oldu.

  "HALK İNANMIYOR"

  Biz kamuoyu araştırması yaptık ve bu olaya kimse inanmıyor. Halk kaçırılma olayına inanmıyor. 'Bölgede çok ciddi güvenlik açığı var' diyenler yüzde 21, 'karşılıklı planlanmış bir eylem' diyenler yüzde 54.

  (Soru: Siz ne düşünüyorsunuz?) Şüphelerim var, inanmıyorum. Kendi il başkanlarım, başkan yardımcılarım kaçırıldı ve içlerinden dönmeyenler var. Kaymakamım hala dönmeyecek, öğretmenler de döyle...

  Bu işlerin üzerinde çok hassas durmamız lazım. Kendilerini gündemde tutmaya yönelik adımlardır bunlar. Görsel ve yazlı medya da buna destek veriyor. Medya bu şekilde davranırsa iş zorlaşır. Bunlar görmezden gelinecek. Amerikan, Fransız, İnigliz medyası nasıl davranıyor bakılsın; gündemde tutmazlar.


  Görüş Bildir