Petrol
92.84
0.54%
Euro
18.2758
0.17%
Dolar
17.9529
0.22%
Altın
1.025
0.34%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
433.977
-0.09%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  Başbakan Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısı'nda

  Başbakan Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısı'nda

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Parti içinde ihtilaf olmasını bekleyenlere cevap verdi; Çok beklerler..
  • Haber Merkezi
  • 16.02.2016 - 12:05

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında partililere hitap etti. Ahmet Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, parti içinde karışıklık olmasını bekleyenlere de cevap verdi; "Bizim aramızda ihtilaf bekleyenler çok beklerler."

  BİZİM ARAMIZDA ŞAHSİ MESELE YOK

  "AK Parti'ye karşı ne kumpaslar kurmaya çalıştılar ama hiç birinde hedeflerine ulaşamadılar, ulaşamazlar. AK Parti'yi biraraya getiren vicdandır. AK Parti milletle bütünleşerek kendi bütünlüğünü sağlamıştır. Bizim aramızda ihtilaf bekleyenler çok beklerler. Çünkü bizim aramızda şahsi mesele yok, ulvi meseleler var. Bu dava Türkiye'nin davasıdır. Bu dava şu an dahi Türkiye'ye dönüp Haleplilerin, Azezlilerin, Humusluların davasıdır. Bu hak ve hakkaniyet davasıdır. Biz insanlığa, bütün mahlukata karşı sorumluyuz. "

  Davutoğlu: Bizim aramızda şahsi mesele yok ulvi meseleler var VİDEO

  Başbakan Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısı nda #1

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  SİZLERE SELAM GETİRDİM

  "Birincisi, Kırım Tatar Türkmenleri İkincisi Ukraynadaki Ahısta Türklerinin temsilcileri Üçüncüsü Ukraynada Gökoğuz Türklerinin temsilcilerinden size selam getirdim.

  Erzincan'da Türkiye'nin nasıl bir yapıya sahip olduğunu gözlemleme şansım oldu. Biz her bölgemizde, her şehrimizle irtibatımızı canlı tutuyoruz. İnşallah bu hafta da Van'da olacağız. Daha sonra Ukrayna ile ilişkilerimizi gözden geçirdik.

  1789'da Avrupa'da Fransız ihtilali yaşanırken barbarlar büyük bir katliam yapmışlardı. Bu yüzden bir devlet adamı felç geçirip vefat etmişti. Devlet adamlarının sorumluluk duyguları tükenirse devletler yaşayamazlar. Bütün mazlumların ızdırabını yüreğimizde hissediyoruz.

  DÜNYA KENARA ÇEKİLİR, BİZ ÇEKİLMEYİZ

  Birileri diyor ki ilgilenmeyin, kulağınızı tıkayın. Bu yüreksiz, vicdansız yaklaşım kaşısında son nefesimize kadar mazlumların hakkını savunmaya devam edeceğiz. Dünya kenara çekilenilir ama biz çekilmeyeceğiz. Çünkü bu topraklarda oturmak özel bir merhamet duygusu gerektirir. Ülkemizden mazlumların son kalesi diye söz etmiştim. Bu son kaleyi son nefesimize kadar savunacağız.

  ARAMIZDA İHTİLAF BEKLEYENLER ÇOK BEKLERLER

  AK Parti'ye karşı ne kumpaslar kurmaya çalıştılar ama hiç birinde hedeflerine ulaşamadılar, ulaşamazlar. AK Parti'yi biraraya getiren vicdandır. AK Parti milletle bütünleşerek kendi bütünlüğünü sağlamıştır. Bizim aramızda ihtilaf bekleyenler çok beklerler. Çünkü bizim aramızda şahsi mesele yok, ulvi meseleler var. Bu dava Türkiye'nin davasıdır.  Bu dava hak ve adaletin davasıdır.

  RUSYA SÜRESİ GEÇMİŞ BOMBALARI TÜKETMEYE ÇALIŞIYOR

  Suriye'deki gelişmeler, Rusya DEAŞ'la mücadele diyerek sivilleri vuruyor. Hangi kirli hesabın adına bunu yapıyorsunuz? Rus uçakları akıllı bomba kullanıyorlar. Rus uçakları bombaları yüklüyorlar ve tüm bombaları tüketiyorlar. Nereye attıklarını hiç hesaplamıyorlar. 200 sorti yaptılar bir kasabaya. Ellerindeki bombaları, süresi geçmiş bombaları tüketmeye çalışıyorlar.

  Bu mühimmatı kendi ülkelerinde tahrip ettiklerinde kendi ülkelerine zarar vermekten kurtulmuş oluyorlar bu şekilde. Rusya'nın bombalamadığı tek bir alan bile kalmadı. Bir taraftan sivilleri öldürüyor, muhalifleri zayıflatıp rejimi güçlendiriyor.

  5 YILDIR SURİYE DİRENDİ

  Rusya ve Esad PYD'yi kullanarak etnik yapıyı değiştirerek binlerce insanı yerinden yurdundan koparıyor. Rusya DAEŞ'e tek bir saldırı düzenlemeden, Esad rejimini güçlendirmeyi düşünüyorlar. 5 yıldır Suriye halkı hiçbir orduya, silaha sahip olmadan Esad rejimine direndi, sonra Hizbullah geldi yine Halep'i, İdlib'i düşüremediler. Yetmedi İran'ı çağırdılar. O da yetmedi arkasından bütün coğrafyadaki Şii milisleri getirdiler Halep'i düşüremediler.

  BÜYÜK ABİLERİ RUSYA'YA GİTTİLER

  Bu yaz büyük abilerine gittiler, Rusya'ya gittiler bu katliamı sen tamamla, sen katliamı daha iyi bilirsin dediler. Bu hain, alçak uçaklar sivil, asker, çocuk, yaşlı ayrımı yapmadan 8 bin sorti yaptılar. Güya barışa doğru gideceğiz derken, Türkiye'nin Halep'e doğru koridoru kapansın istiyorlar. Halep'in o yiğit insanlarının açlığa da direnebileceklerini hesap etmiyorlar. Sonunda zafer mutlaka inananların olacaktır.

  Türkiye hudutlarında terörle mücadele ederek insani değerleri de koruyor. Bölgenin güvenliğini korumak durumundayız.

  HER BİRİ TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR EDİYOR

  En son Minnağ Havaalanı'nı ele geçirdikten sonra Azez'e saldırı gerçekleştirdiler. Mülteci akınına sebep vermeden, YPG'ye yönelik hedeflere mukabelede bulunuyoruz, bulunmaya devam edeceğiz. Her biri Türkiye'ye teşekkür ediyor.

  BİZİ ENGELLEMEYE ÇALIŞACAKLAR

  Bizi engellemeye çalışacaklar, elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Bu saldırıların Avrupa'yı da hedef aldığı ortadadır. Merkel'le bu konuda mutabık kaldık. Merkel dün, yıllarca söylediğimiz teklifin haklılığını teyit ederek, Suriye'de uçuşa yasak bölge olmasını ifade etti. Bu 3 yıl önce olsaydı yüzbinlerce insan hayatta olacaktı.

  Türkiye kendi sınırlarını korumak, etnik temizliği engellemek ve Suriye'de muhaliflerin zayıflamasını engellemek için gerekli gördüğü şekilde mukabele etmeye devam edecektir. Türkiye Azez'e yönelik saldırılara engel olacaktır. Katliam ve etnik temizlik yapan bir terör örgütünün, Türkiye'ye karşı mülteci akını oluşturmasına ve etnik temizlik yapılmasına izin verilmeyecektir. Türkiye'nin sınır güvenliğini gösteren kim olursa olsun aynı şeyi göstereceğimizden şüphesi olmasın.

  PYD RUSYA'NIN PARALI ASKERİ OLMUŞTUR

  PYD Son zamanlarda DAEŞ ile mücadele yerine ılıımlı muhalefet ile savaşıyor. DAEŞ ile mücadele eden gruplerı arkadan vuruyor. PYD artık Rusya'nın paralı askeri olmuştur. PYD-YPG kesinlikle Kürtlerin temsilcisi değildir, Rusya'nın paralı askeridir. PYD-YPG kesinlikle Kürtlerin temsilcisi değildir.

  DAEŞ bahane edilerek rejim yanlısı olmayan herkesin Suriye'den sürülmesi hedefleniyor. Halep ve Suriye'de sadece rejim yanlılarının kalması geri kalanın ülkede kalması planı var. Bu geçmişte Rusya'nın yaptığı şeyle aynı şeydir.

  KILIÇDAROĞLU KAZANMIŞ OLSAYDI

  7 Haziran seçimlerini kazanmış olsaydı Kılıçdaroğlu 2 milyon Suriyeli kardeşimizi göndermiş olsaydı orada ölmüş olacaklardı. Milletimiz buna izin verir mi? Türkmenler Bayırbucak'ta katledilirken sesi çıkmaz, bir an hatırlar. Kürtleri unutur bir an hatırlar. Çünkü tarih bilinci yok.

  Türkiye'de milli iktidar önemlidir. Milli muhalefet istiyoruz. Yerli muhalefet istiyoruz. Rusya, Esad ağzıyla konuşmayan Türkiye'yi şikayet etmeyen bir muhalefete ihtiyacı var bu ülkenin. Bunu görüyor muyuz?

  BAHÇELİ'NİN NE DEMEK İSTEDİĞİNİ KİMSE ANLAMADI

  Bahçeli bir açıklama yaptı. Ne demek istediğini kimse anlamadı. Tek bir hedefi var bu açıklamanın: Topluma korku salmak. Bahçeli Türkmenlere niye yardım etmiyorsunuz diye soran, edince aman savaşa girmeyelim diyen biri. Bahçeli ne yapmak istediğini bir söylesin. Türkmenler katledilirken durup izleyelim mi? Bir yandan yardım çağrısında bulunup, öte yandan tedbirlere karşı çıkması büyük bir çelişkidir.

  SURİYE'YE KARA OPERASYONU İDDİASI

  Şimdi 3. Dünya Savaşı çıkabilir diye algı operasyonu yapılıyor. Buna karşı özenli tutum takınmamız şart. Türkiye savaşa giriyor diye hayali senaryolar yazıyorlar. Milletimiz müsterih olsun, Suriye'de savaş tehlikesi varsa bunu oluşturan Türkiye olmayacaktır. Biz Suriye halkının huzuru için çok çaba harcadık.

  Hangi ülke yönetimi böyle ateş çemberi içinde böyle istikrar içinde tutabilir? Türkiye savaştan uzak durmak için güvenlik problemlerini bertaraf etmek için tedbirler almaktadır.

  "BAYKAL'A TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Muhalefet partileri destekleyeceklerine, gündelik siyasi polemiğe malzeme yapmaktadır. Sayın Baykal bir devlet adamına yakışır şekilde konuştu, teşekkür ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu ise laf kalabalığı yaparak bu durum karşısında ciddi bir tutum takınamadı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun 5 yıllık Suriye çizgisinde vicdan değil, Esad'ın elini sıkanlar görürsünüz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir