Petrol
96.97
-0.08%
Euro
18.411
-0.02%
Dolar
17.8699
0.01%
Altın
1.028
-0.13%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
435.672
4.96%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Başbakan Davutoğlu Şah Fırat Operasyonu'nu bizzat izledi

  Başbakan Davutoğlu Şah Fırat Operasyonu'nu bizzat izledi

  TSK'nın gece yarısı Süleyman Şah Saygı Karakolu'na düzenlediği operasyonu Başbakan Ahmet Davutoğlu da Necdet Özel'le birlikte bizzat izledi.
  • Haber Merkezi
  • 22.02.2015 - 13:12

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Süleyman Şah Saygı Karakolu'na gece yarısı operasyon düzenledi. Karakolda görev yapan 44 bordo bereli Türkiye’ye getirildi. Süleyman Şah'ın naaşının nakledileceği yer olan Suriye Eşme'de bir bölge kontrol altına alındı.

  KUTSAL EMANETLER NAKLEDİLDİ

  Operasyon sonrası Genelkurmay'dan askerlerimizin ve emanetlerimizin başarılı bir şekilde kurtarıldığı, Süleyman Şah Türbesi ve karakolunun IŞİD'in eline geçmemesi için imha edildiği açıklaması yapıldı.

  DAVUTOĞLU OPERASYONU İZLEDİ

  Başbakan Davutoğlu Şah Fırat Operasyonu'nu bizzat izledi Video

  Başbakan Davutoğlu Şah Fırat Operasyonu nu bizzat izledi #1

  OPERASYONU GECE BOYU TAKİP ETTİ

  Başbakan Davutoğlu, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin değiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonun sevk ve idaresini gece boyunca takip etti.

  TSK operasyon yaparken ortaya çıkan bazı fotoğraflar dikkatlerden kaçmadı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ve İsmet Özel'in de aralarında bulunduğu karede Davutoğlu'nun operasyonu bizzat izlediği görüldü.

  Başbakan Davutoğlu Şah Fırat Operasyonu nu bizzat izledi #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir