Petrol
95.84
2.34%
Euro
18.2504
-0.14%
Dolar
18.0567
0.61%
Altın
1.02
0.34%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.358
0.24%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Başbakan Davutoğlu Sakarya'da konuştu

  Başbakan Davutoğlu Sakarya'da AK Parti il kongresinde açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 07.02.2015 - 12:40
  Başbakan Davutoğlu Sakarya'da konuştu

  sakarya

  Başbakan Davutoğlu Sakarya'da partililere seslendi. Kılıçdaroğlu'nu topa tutan Davutoğlu "Paralel çetenin başı gazetede onu yazıyor" diyerek şu şekilde konuştu;

  "Kılıçdaroğlu halkı isyana teşvik ettiği saatlerde Pensivanya'daki zatın makalesi yayınlanıyor. Kılıçdaroğlu Meclis'te ne diyorsa Paralel çetenin başı gazetede onu yazıyor. CHP'lilerin sorması lazım değil mi nerede ulusalcılık? Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum kendi genel başkanına bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden buraya geldin şimdi de bunun diyetini ödüyorsun. Orada bir muhalefet lideri olarak hareket et. Biraz kendin ol. Şuradan buradan gelen lafla hareket etme, milleti kışkırtma."

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "Üstadın deyişiyle; İnsan su misali kıvrım kıvrım kıvrılır ya.. Bir yanda benim öbür yanda Sakarya...

  İşte üstad o zor günlerde diyordu ki; Eyvah eyvah Sakarya'm sana mı kaldı bu dava. Bu dava, hor, bu dava öksüz, bu dava, büyük! ..  Üstada sesleniyorum, Bu dava hor da değil öksüz de değil. Sakarya artık davalar öksüz değil...

  Artık bu yurt sahipsiz değil. Bu yurdun hakimi bu millettir. Aziz kadınlarımız ne güzel demişler biz beşik de sallarız dünyayı da sallarız..

  DEMOKRASİYİ İNŞA ETMEYE GELDİK

  Bu ülkenin kadınları, başörtüsü nedeniyle üniversite kapılarından gönderilen o kadınlar dimdik durdular.. Biz demokrasiyi inşa etmeye geldik. O günden bu güne milletin insanlarının hor görüldüğü, her türl hakarete mağruz kaldığı o günden bu güne insanların garip muamelesi görmediği, parya muamelesi görmediği bu günlere geldik. Bütün ayrımcılıklara son verildi. Demokrasiye darbe vurmak isteyenlere karşı cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırarak bu günlere geldik.

  28 Şubat sonrasında Sakarya depremi gibi bir deprem de ekonomide yaşandı. Ülke ekonomisi öyle hale geldi ki esnaflar kasaları kırdılar. Öyle bir gündü ki 2001, TC küçük İMF memurlarına hesap verir duruma geldi. Biz yeni bir Türkiye inşa ettik. Kendi tankını, savaş uçağını yapan bir Türkiye inşa ettik.

  12 yıldır bu millet ayakta.. Onlarca yıl parya muamelesine tabi tutulmuş millet ayağa kalktı. Aziz Sakaryalılar bu ülkeyi küresel bir güç olarak ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışmaya hazır mısınız? Böyle zayıf bir ülke aldık 2001'den 2023'te yeni bir cihan devleti olmaya, küresel güç olmaya hazır mısınız?

  7 ŞUBAT

  Bugün 7 Şubat.. 7 Şubat rakamını bakanımız iyi kullandı. Maşallah.. Onu da tebrik ediyorum..

  SAKARYA DEPREMİ

  Millet 28 Şubat'la uğraşırken bir yandan da Sakarya'nın yaralarını sarmaya çalışıyordu. Başbakan Sakarya'ya bile ulaşamıyordu. Şimdi değişime bakın.. Sakarya'yı bütün Türkiye'nin kavşak şehri yapmak için donattık. Van'da da deprem oldu.. 1 yıl içinde yaklaşık 20 bin konut inşa ettik Van'da.. İşte değişen tablo bu.

  Tuzaklar kurdular AK Parti hareketine.. Satranç oyunu değil bu. Satranç zeka gerektirir.

  PROVOKASYONLAR YAPTILAR

  2006'da adından başka hiçbir şeyi cumhur olmayan Cumhuriyet yürüyüşleri yaptılar.. 2007'de bu kez 367 safsatasını çıkarıp e-muhtıra ile AK Parti'yi engellemeye çalıştılar.. Başarabildiler mi? 2008'de partimize kapatma davası açtılar. Yılar, geri çekiliriz sandılar başarabildiler mi? Yapamazlar.

  Biz bir taraftan bu tuzaklarla uğraştık bir taraftan da ülkeyi inşa ettik. Şeytan taşlarken tavaf da ettik. Baktılar ki AK Parti binası sağlam hiç bir depremde sarsılmıyor. Provokasyonlarla sokağa döküldüler . 17 aralık kumpasını kurdular, geri çekiliriz sandılar.

  Bütün bunlar başarısız olunca bu Pensilvanya ve onun Türkiye'de iş birlikçileri 30 Mart'ta AK Parti karşısındaki partilerle her yerde koalisyon yaptılar. Ondan fazla parti ve arkasından Pensilvanya Cumhurbaşkanı olmasını engelleyebildiler mi? Hayır.

  Güçlü bir siyaset seferberliği ilan ediyorum. Kılıçdaroğlu salı günü dedi ki iç güvenlik paketine karşı, ben o gençlerle en önde yürüyeceğim. Ben barışçıl parti seçmenine sesleniyorum. Her yer serbesttir kanunun gösterdiği her yer serbesttir. Ama eline molotof kokteyli alırsa milletin huzurunu bozmaya kalkarsa onu durdurmak devletin görevidir. Sayın Kılıçdaroğlu seni destekledik ama niye molotof kullananları destekliyorsun diye sormalılar.

  NEW YORK TİMES MAKALESİ

  28 Şubat'ta susmuş olan her türlü zulümde susmuş olan bu zat o makalesinde herkes zulüm altında Türkiye'de diyor.

  Bu zat ne yapmak istiyor Rum lobisini, Yahudi lobisini aleyhimize kışkırtmak istiyor. Baskı altındasınız direnin diyor. Kılıçdaroğlu ne diyorsa bu paralel çetenin lideri de onu söylüyor.

  KILIÇDAROĞLU BİRAZ KENDİN OL

  Kılıçdaroğlu halkı isyana teşvik ettiği saatlerde Pensivanya'daki zatın makalesi yayınlanıyor. Kılıçdaroğlu Meclis'te ne diyorsa Paralel Çetenin başı gazetede onu yazıyor. CHP'lilerin sorması lazım değil mi nerede ulusalcılık?

  Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum kendi genel başkanına bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden buraya geldin şimdi de bunun diyetini ödüyorsun. Orada bir muhalefet lideri olarak hareket et. Biraz kendin ol. Şuradan buradan gelen lafla hareket etme, milleti kışkırtma. İç güvenlik reformu sadece bireylerin özgürlüklerini koruma altına alan bir düzenlemedir.

  KILIÇDAROĞLU DİYETİNİ ÖDÜYOR

  Sayın Bahçeli sen neden karşı çıkıyorsun hadi Kılıçdaroğlu diyetini ödüyor, sen neden karşı çıkıyorsun bu İç Güvenlik Paketine. Sen değil miydin 6-7 Ekim olaylarından nerede bu devlet diyen. Sayın Bahçeli'de onlarla iş birliğine girdi. MHP'lilerin milli duygularla sorması lazım. Halkın güvenliğini teminat alan parti pakete neden karşı çıkıyorsun.

  Çözüm sürecine en çok karşı çıkan paralel yapı.Neden karşı çıkıyorlar biliyor musunuz. Sanık yoluyla iktidar olamayacakları için. Buradan bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak isterim 25 bin kişilik stadyum en geç 2016 yılında hizmette olacak."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir