Petrol
112.23
0.05%
Euro
17.3705
-0.10%
Dolar
16.6291
-0.05%
Altın
973.22
0.02%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.440
-0.37%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Davutoğlu Ukrayna'dan Putin'e mesaj gönderdi

  Davutoğlu Ukrayna'dan Putin'e mesaj gönderdi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ukraynalı mevkidaşı Arseniy Yatsenyuk ile yaptığı ortak basın toplantısında Putin'e Kırım mesajı gönderdi.
  • Haber Merkezi
  • 15.02.2016 - 13:35

  Ukrayna'ya ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kiev'de bir araya geldiği mevkidaşı Arseniy Yatsenyuk ile ortak basın açıklamasında bulundu.

  "KIRIM UKRAYNA'NIN BİR PARÇASIDIR"

  Konuşmasında "Kırım Ukrayna topraklarının bir parçasıdır" diyerek Rusya Devlet Başkanı Putin'e mesaj veren Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Rusya'nın Ukrayna ve Suriye'deki saldırgan tavrına karşı ortak bir tavrı benimsiyoruz. Rusya Hazar'dan attığını düşündüğümüz balistik füze ile Azez'de okul vurdu birçok çocuk hayatını kaybetti. Rusya, rejim ve YPG Suriye'de insanlık suçu işliyor. Kazanım elde etmek için uluslararası hukuku açık bir şekilde ihlal ediyor.

  Davutoğlu Ukrayna dan Putin e mesaj gönderdi #1

  RUSYA'NIN NİYETİNİN BARIŞ OLMADIĞINI GÖRÜYORUZ

  Rusya'nın buradaki kötü niyeti ortaya çıkıyor. Zaten Cenevre'den beri yaptıkları bu niyetin tezahürüdür. BM kararlarına göre insani yardımın açılması ve ateşkesin sağlanması gerekiyordu. Ama son Cenevre görüşmelerine kadar bu gerçekleşmedi ve başarısızlıklar sonuçlandı. O günden bugüne Rusya saldırılarını Azez'e Halep'e yöneltti ve Türkiye'ye doğru insani yardım koridorunu Esed ve PYD ile birlikte kapattı. Münih'te varılan anlaşmaya rağmen saldırılarına devam edenin Rusya'nın niyetinin barış istememesini, daha çok katletmek, daha çok saldırmak ve rejimi ayakta tutmak olduğunu görüyoruz.

  SOVYETLER 25 YIL ÖNCE BİTTİ

  Sovyetler Birliği dönemi 25 yıl önce bitmiştir. Bunu tekrar canlandırmaya çalışmak Rusya için hayırlı sonuçlar doğurmaz"

  Davutoğlu: Kırım Ukrayna topraklarının bir parçasıdır VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir