Euro
10.3237
0.05%
Dolar
8.8191
0.02%
Altın
496.33
0.03%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
379.798
-1.60%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Başbakan Davutoğlu'ndan saldırıyla ilgili açıklamalar

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, hastane ziyaretinde Sultanahmet saldırısında yaralanan bir Alman turistle arasında geçen diyalogdan bahsetti.
  • Haber Merkezi
  • 13.01.2016 - 19:13
  Başbakan Davutoğlu'ndan saldırıyla ilgili açıklamalar

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'un en önemli turistik noktalarından biri olan Sultanahmet Meydanı'nda meydana gelen ve 10 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan canlı bomba saldırısıyla ilgili İstanbul Valiliği'nde güvenlik toplantısı gerçekleştirdi.

  "ALMAN TURİST HİÇ YABANCILIK ÇEKMEDİM DEDİ"

  Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Davutoğlu, yaralılara yaptığı ziyaretinde bir Alman turist ile arasında geçen diyalogdan bahsetti. Davutoğlu, Alman turistin Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ile kendisine "Patlama olur olmaz olay yerine ambulans geldi. Bizi alıp hastaneye getirdiler. Tedavimiz hiç aksamadı, 7/24 kontrol altındayız. Burada ülkemde gibiyim, hiç yabancılık çekmedim" dediğini söyledi.

  Başbakan Davutoğlu ndan saldırıyla ilgili açıklamalar #1

  4 AYRI GÖZALTI DAHA OLDU

  Diğer yandan  "Saldırganın DEAŞ bağlantısı tespit edildi" vurgusunda bulunan Davutoğlu, şunları söyledi: "Kapsamlı bir brifing aldım. Dün maalesef 10 misafirimiz kaybettik. 15 yaralımız vardı. Yararlıları ziyaret ettim, 6 hastanın tedavisi sürüyor. Diğerleri taburcu oldu. Saldırganın kimliği tespit edildi. 4 ayrı gözaltı daha oldu.

  Davutoğlu: Alman turist hiç yabancılık çekmedim dedi VİDEO

  SALDIRGANIN DAEŞ İLE BAĞLANTISI TESPİT EDİLDİ

  Kimlik tespiti sonrasında Türkiye’ye giriş yolu, kontakları konusunda aldığım bilgiler, perde arkasında etkin aktörler olabileceği kanaatimizi keskinleştirdi, saldırganın DEAŞ bağlantısı tespit edildi. Hedefimiz, haince Türkiye’ye saldıran terör örgütü konusunda gereken adımları atmak.Gerçek aktörlerin ortaya çıkarılması için yoğun bir çaba içindeyiz. Birileri bu taşeron örgütü kullanmak istiyorsa, çalışma yapan kim varsa, hepsine dönük olarak da tedbir alma kararlılığımız açıktır.Başbakan Davutoğlu ndan saldırıyla ilgili açıklamalar #2

  İSTANBUL'DA HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ

  Terör olgusu artık ülkelerden ve şehirlerden bağımsız olarak dünyanın her yerinde bütün insanlığı tehdit eden bir olgudur. Dolayısıyla bu münferiden İstanbul'da ve Türkiye'de değil, bütün önemli baş şehirlerde, bütün önemli şehirlerde, bütün ülkeleri kaygılandıran, alarm halinde tutan bir husustur.

  Paris'te, Londra'da, New York'ta, Madrid'de yaşadığımız terör eylemleri, açık şekilde bunun bütün insanlığı ilgilendiren ciddi bir meydan okuma olduğunu hepimize gösteriyor. İstanbul'un güven ve huzur şehri olması yönünde adımlar atacağız. Sadece terör saldırılarına karşı değil, uyuşturucu, asayiş ve organize suçlar konusunda İstanbul'u güvenli kılmak hepimizin görevi. Şam, Bağdat, Kahire ve Beyrut'ta sıkıntılar görülürken, İstanbul gelişim içinde.

  Saldırganın daha önce gözaltına alınıp bırakıldığı doğru değildir. Daha önce takip edildiği de doğru değildir. "Başbakan Davutoğlu ndan saldırıyla ilgili açıklamalar #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir