Petrol
112.68
0.57%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
470.818
-2.75%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Başbakan Davutoğlu'nun Malatya konuşması

  Başbakan Davutoğlu'nun Malatya konuşması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Malatya’daki toplu açılış töreninde konuştu.
  • 10.10.2014 - 15:57

  Başbakan Davutoğlu nun Malatya konuşması #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya'da birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kılıçdaroğlu'na ise sitem eden Davutoğlu, "Türkiye’yi IŞİD ile anan Kılıçdaroğlu’na soruyorum Biz Esed’e de IŞİD’e de karşıyız. Siz de çıkın söyleyin. Esed’e karşı çıkabilecek misiniz?" dedi.

  "HERKES EVİNDEYKEN MÜDÜRÜMÜZ HALKLA KUCAKLAŞTI"

  "Başbakanlık görevini alır almaz yaptığımız arkadaşlarıma verdiğim talimatlardan biri ilk ziyaretimi Malatya’ya yapmak istiyorum oldu. Malatya bize sahip çıktı. Allah razı olsun.

  Türkiye’deki ilk sivil cumhurbaşkanı olan Turgut Özal’ın şehridir Malatya…

  Malatya’ya geldik çünkü bugün buna her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Size 62 hükümetin Başbakan’ı olarak taahhüt ediyorum, madem ki Malatya milli iradeye sahip çıktı, hakkettiği bütün hizmeti alacak.

  Kurban Bayramını kutlarken Türkiye’yi karıştırmak isteyen ajan provokatörler 31 vatandaşımı katlettiler 2 polisimi şehit ettiler. Emniyet Müdürümüzü yaraladılar. Bu kahraman kardeşimiz dün gece Bingöl’deki esnafı ziyarete gitti. Herkes evindeyken emniyet müdürümüz halkla kucaklaştı. Alçakça pusu kurdular onu yaraladılar 2 kardeşimizi şehit ettiler.

  Başbakan Davutoğlu'nun Malatya konuşması İZLE

  "BU ALÇAKLARI 2 SAATTE BULUP CEZALANDIRDILAR"

  Talimat vermiştik, bu provokasyona kalkışanlardan hesap sorulacak. İçişleri Bakanı arayıp tebrik ettiler. Bingöl Valimizi, ve yetkilileri tebrik ediyorum. Bu alçakları 2 saatte bulup cezalandırdılar. Bundan sonra kimsenin yaptığı yanına kalmayacak.

  Hükümetimiz güçlüdür, devletimiz güçlüdür. 3-5 çapulcunun yaptıklarının hesabını soracağız. Siz bize bu kadar oy vermişsiniz artık bizim size borcumuz var. Malatya bizden ne isterse yapacağız.

  Kim ne provokasyon yaparsa yapsın, bunlar üzerinden kardeş çatışmasının çıkmasına izin vermeyeceğiz. Çözüm sürecinden anladığımız budur. Bu milli birlik ve kardeşliğimizin teminatı demokrasidir. Biz bu demokrasiyi koruyacağız.

  Bu topraklarda vatanımızı milletimizin ülkemizin bayrağımızın birliğine ve dirliğine el uzatılmasına izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın hukukunun teminatı biziz. Bundan kimsenin şüpheli olmasın. Çözüm süreci kamu düzenini bozmak isteyenler için mazeret olamaz.

  "BÜTÜN YARALARI SARACAĞIZ"

  3 gün içinde terörün her türlüsü yapanlara sesleniyorum: Sakın ola ki bu milletin birliğini ve beraberliğini bozabileceğinizin hayalini kurmayın. Bu saldırılardan zarar görmüş kardeşlerimize sesleniyorum. Bu eşkıyaların yaptıklarının hesabı sorulacak. Bütün yaraları saracağız. Yıkılan yakılan tesislerin daha iyisini yapacağız. O şehirleri gerekirse yeniden inşa ederiz.

  "GEZİ'DE... 17 ARALIK'TA..."

  Bilsinler ki ne bu devlet acizdir ne bu millet tecrübesizdir. Bu millet oyunları gayet iyi görüyor. Gezi diye sokağa çıkanların amacını bu millet bildi bize destek verdi. 17 Aralık’ın arkasında olanları bu millet gördü. Şimdi de Kobani’nin arkasına sığınanların asıl hesabı 2015 seçimlerine giderken istikrarsızlığa neden olmaktır. Buna milletimiz, Malatyalılar izin vermez. Şahit olan tuzak kuranların tuzaklarını başlarına parçalayacağız.

  Şimdi hesap sorma muhasebe etme zamanı. Suriye’de tali Esed’in bombaları düşerken, bugün sokağa çıkanlar neredeydi. Onların meselesi insanlık meselesi değil. Onlar istismar ederler. Buradan bir kez daha Suriye’deki bütün köylere haykırarak söylüyorum. Bizim kapımıza gelene bize sığınan kökenin nedir, mezhebin nedir diye sormadık, kucak açtık açmaya devam edeceğiz. Bu provokatörler ne yaparsa yapsınlar, bu vatan sizi bağrına basacak. Bütün Suriyelileri bağrımıza basacak kadar yüreğimiz de bağrımız da geniş.

  "KILIÇDAROĞLU'NA SORUYORUM"

  Günlerdir haftalardır bir provokasyon işleniyor. HDP ve CHP tarafından. Türkiye IŞİD’e yardım ediyor. Bu vatan hainlerine sesleniyorum. Elinizde belge varsa çıkın ortaya koyun. Yoksa bu ülkeye ihanet etmeyin. Türkiye’yi IŞİD ile anan Kılıçdaroğlu’na soruyorum Biz Esed’e de IŞİD’e de karşıyız. Siz de çıkın söyleyin. Esed’e karşı çıkabilecek misiniz?"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir