Euro
14.3525
2.45%
Dolar
12.7035
2.7%
Altın
730.81
2.49%
Borsa
1.787
0.57%
Bitcoin
0
0.00%
22ºC
İstanbul
Hafif yağmur 22 C
  Başbakan Davutoğlu'nun Muğla mitingi konuşması

  Başbakan Davutoğlu'nun Muğla mitingi konuşması

  Başbakan Davutoğlu, Muğla'da yaptığı konuşmada darbe yanlısı CHP'nin Kenan Evren'in ölümünden sonra darbe karşıtı tavır takındığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 14.05.2015 - 16:06

  davutoglu

  Başbakan Davutoğlu, Muğla'da düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu. Burada Kenan Evren'in ölümünden sonra CHP'nin darbe karşıtı olduğunu, oysa CHP'nin her zaman darbenin yanında olduğunu söyleyen Davutoğlu, şu şekilde konuştu;

  "DARBELERİN YANINDA OLDUNUZ"

  "Kenan Evren öldü, CHP bir anda darbe karşıtı oldu. Siz darbelerin her zaman yanında oldunuz. Adnan Menderes'in idamına destek verdiler. Adnan Menderes imam hatipleri getirdi. Şimdi kapatalım diyorlardı. Bugün darbe karşıtlığı yapmak kolay. Darbe dönemlerinde ne yaptılar, ona bakmak lazım."

  Başbakan Davutoğlu: Kenan Evren öldü CHP darbe karşıtı oldu İZLE

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  BUGÜN DARBE KARŞITLIĞI YAPMAK KOLAY

  "Kenan Evren öldü, CHP bir anda darbe karşıtı oldu. Siz darbelerin her zaman yanında oldunuz. Adnan Menderes'in idamına destek verdiler. Adnan Menderes imam hatipleri getirdi. Şimdi kapatalım diyorlardı. Bugün darbe karşıtlığı yapmak kolay. Darbe dönemlerinde ne yaptılar, ona bakmak lazım. İki parti var, diyanete karşılar.

  7 Haziran'a giderken bütün darbeciler bir araya geldiler. 17-25 Aralık darbesinin savcılarından biri çıkmış diyor ki "Bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak". Sanıyor ki bunlar biz tehdide pabuç bırakırız. Biz baş eğmeyiz. Baş veririz.

  KADERDE ADNAN MENDERES GİBİ ŞEHİT OLMAK VARSA...

  Bu kendini bilmez savcı kendini Salim Başol zannediyor. Kaderde Adnan Menderes gibi şehit olmak varsa baş göz üstüne.

  O savcı güya bizi tehdit ediyor. Bahçeli " O savcıları göreve geri getireceğiz" diyor. Eskiden bir paralel vardı. Şimdi MHP, CHP, HDP ve paralel var. Üçgenler şimdi de üçgenle paraleli birleştiriyorlar. Biz dümdüz yolumuzda ilerliyoruz.

  DEMOKRAT PARTİ'YE KURULAN TUZAK BİZE DE KURULMAK İSTENİYOR

  Benim dedem babama Kur'an okuttuğu için götürüldü. Demokrat Parti'ye kurulan tuzak bize kurulmak isteniyor. Meydanları bunlara bırakır mıyız? Türkiye'nin yükselişi durdurulamaz. Önce Gezi'de denediler tutmayınca Pensilvanya çetesi 17-25 Aralık darbesine kalkıştılar.

  Paralelin en önemli ismi Diyarbakır'a gidiyor kapalı kapılar arkasında ne konuşuyorlar? Kaosa sürüklenir... Tüm dertleri bu. İmkansız ama HDP, MHP ve CHP'nin birlikte hükümet kurduğunu düşünün, Türkiye'de huzurdan eser kalmaz.

  MİLLİYETÇİLİK DERSİ VERMEYE ÇALIŞAN BAHÇELİ...

  Burada milliyetçilik dersi vermeye kalkan Bahçeli,  Türkiye'nin 3'te 4'üne gidemiyor. HDP, Batı'da barış mesajları verirken bizi tehdit ediyor. Biz bu tehditlere pabuç bırakmayız.

  Kılıçdaroğlu papağan gibi aynı şeyi söylüyor. Eline vermişler bir kağıt okuyup duruyor. Yüzüne bakarak şunu söyledim dersini vermiştim ama yine de tekrar ediyorum biz iktidara geldiğimizde 22 milyar dolardan 63 milyar dolara çıkardık tarımsal üretimi Hollanda'nın 15 milyar dolar. Matematik bilmiyor.

  Türkiye tarımda Avrupa birincisi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 2023'te gerçek bir küresel güç olacak inşallah."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir