Euro
11.1747
0.86%
Dolar
9.5966
1.02%
Altın
556.73
2.11%
Borsa
1.473
1.19%
Bitcoin
604.700
-1.49%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Başbakan Davutoğlu'nun Yalova konuşması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Yalova'da düzenlediği mitingde konuştu.
  • İHA
  • 03.06.2015 - 22:57
  Başbakan Davutoğlu'nun Yalova konuşması

  7 Haziran genel seçimleri öncesi çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Yalova'da düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi.

  Başbakan Davutoğlu nun Yalova konuşması #1

  Davutoğlu, AK Parti olarak Türkiye’nin 81 vilayetini dolaştıklarını, ancak muhalefetin her yere gidemediğini söyledi.

  Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  YALOVA'YA 400 YATAKLI HASTANE

  Hala konuşuyorlar. 736 hastane yaptık. Şimdi şehir hastaneleri yapıyoruz. Yalova’da da 400 yataklı hastaneyi en kısa zamanda yapacağız. Bu bizim sözümüzdür. 2002’de 6700 kilometre duble yol vardı. Şimdi 18 bin kilometre var. Bütün bunlar vizyon eseri. Bizi saatlerce aşkla bekleyen bacılar varken başımız eğilir mi? Zalimin karşısında hiç sessiz kaldık mı?

  Başbakan Davutoğlu nun Yalova konuşması #2

  7 Haziran'da da siz de bizim gibi elif gibi dimdik duracak mısınız? Bunlar 12 yıllık birikimimizi tarumar etmek için birçok tuzaklar kuruyorlar. Daha evvel birçok kez kurdular. Gezi olaylarıyla hızımızı kesmeye başladılar. Biz bu toprakların her santimetrekaresinde güzellikleri görürüz. Size selam getiririz. Tuzakları biz kestik. Baktılar olmadı bu sefer 17 Aralık kumpasını yaptılar. Temeli olmayanın çatısı olur mu? Bunların çatısı yok. Milletin imanına savaş açanların temeli olur mu?

  "DİYANETİ KAPATACAĞIM DİYOR"

  Diyaneti kapatacağım diyor. Şimdi güneydoğuda müftülerle iş yapıyor. Ben Kürtleri temsil edeceğim diyor. Kudüs’ü bilmeyen Kürtleri, Türkleri temsil edebilir mi? Siz yurtdışından aldığınız yetkiyle Türkiye’de kaos çıkarmak istiyorsunuz. Amerika’ya gitti, bütün politikası değişiyor. Pensilvanya’da bir mesaj geliyor, değişiyor. Hepsi bize saldırıyor. Saldırsınlar. Üçü değil otuzüçü de gelse geri adım atmayız.

  Başbakan Davutoğlu nun Yalova konuşması #3

  HDP'LİLERİN İKİ AK PARTİLİYİ YARALAMASI

  Diyor ki Demirtaş, 7 Haziran'da barajı aşamazsak kan kusturacağız. Bugün HDP’liler iki kardeşimizi yaralamış. HDP’li barbarlar, maçolar, kadına karşı şiddeti kınayanlar, kız kardeşlerimizi, gençlik kollarımıza saldırı yapıyorlar. Kadına şiddete karşı çıktığını söyleyen o aydınlar nerede? HDP’nin saldırıları karşısında hiç ses çıkardılar mı? Destekleseniz ne olur, desteklemeseniz ne olur. Bizim arkamızda millet var? Aydınlık bu mu? Demokraside seçime giderken silah olmaz. Bir taraftan seçime gidecekler, bir taraftan terör yapacaklar. Buna izin verir misiniz? Tek bayrak, tek devlet. Davamız bu. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir