Başbakan Erdoğan : Biz çevreciyiz be

Başbakan Erdoğan : Biz çevreciyiz be

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı’nda fidan dikim töreninde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

'EN ÇOK AĞACI BİZ DİKTİK'

Ağaç dikme konusunda, çevre hassasiyeti konusunda kimse bizi eleştiremez. Biz ağaç dikme konusunda, çevrecilik konusunda Cumhuriyet tarihinin en büyük projesini yürüttük. Bu topraklara en çok fidanı biz diktik. En büyük ağaçlandırma seferberliğini biz yaptık.

'AĞAÇ GÖRMEMİŞ İNSAN DEĞİLİM'

Belçika kadar alanı ağaçlandırdık. Ben Rizeliyim. Ağaç görmemiş insan değilim. İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım. Erguvanların renk kattığı bir şehirde büyüdüm. Dikili ağaçlar bile susuzluktan kuruma noktasına gelmişti.
Şu andaki bakanım o zaman İSKİ Genel Müdürümdü. İSKİ’nin 3 milyon müşterisi için ağaç diktik. Bütün caddeleri ağaçlandırdık. Orta refüjleri fidan değil ağaç, en küçüğü 15 yaşında onlarla güçlendirdik.


'BİZ ÇEVRECİYİZ BE'

Kokudan yanına yaklaşılamayan Haliç tertemiz, yemyeşil, şiir gibi Haliç oldu
Biz çevreciyiz be.. Kimse bizimle çevrecilikte yarışamaz.
Şu ana kadar 125 şehir ormanı kurduk. 5 milyon öğrenciye 5 milyon ağaç kampanyasını özellikle tüm üniversitelerimizde yaygınlaştırarak öğrencilerimizin daha huzurlu bir ortamda eğitim görmesini sağlayacağız.
Peygamberimizin şu sözle noktalamak istiyorum: Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin. İşte biz bu emrin takipçisi olacağız.